Co tedy o jasné výhře domácích rozhodlo? Lepší produktivita v zakončení. Zatímco vinaři dokázali alespoň některé své šance využít, celek z Otrokovic se v koncovce trápil. Domácí nastoupili do utkání se zlínským defenzivním záložníkem Vítem Vrtělkou, který by měl nakonec na jaře Pod Búdama působit. "Já jsem moc rád, že se Mutěnice ozvaly. Příchod zatím není dořešený. Pokud zde zůstanu, rád pomohu k záchraně," uvedl Vrtělka.

Na těžkém terénu se hrál oboustranně útočný fotbal. Šance Filipského ani pěkná střela Vrtělky však gólem neskončily. Po půlhodině hry se v největší šanci zápasu ocitl Obal. Jeho únik přes polovinu hřiště brankou neskončil. Na druhé straně promarnil velkou příležitost Jurčík. Do vedení poslal Mutěnice kanonýr Koštuřík, který přetavil precizní centr Helíska v úvodní gól.

Hosté mohli vyrovnat krátce po změně stran. Aktivního Jurčíka však Skácel vychytal. Obrana Mutěnic nepůsobila zrovna jistým dojmem. Zejména mladý běloruský obránce Stetský se na stoperu vyloženě hledal. "V zápase bylo strašně moc nepřesností. Na můj vkus si dokázaly Otrokovice vytvořit mnoho šancí. Na defenzivní činnosti musíme pracovat. I když nám chyběl stoper Páleník, musíme obranu zlepšit. Na tréninku se jí budeme věnovat," řekl domácí lodivod Peter Vlček.

Na rozdíl dvou branek zvýšil po nedorozumění hostující obrany a přiťuknutí Koštuříka štírek Filipský. Na konečných 3:0 upravil dvanáct minut před koncem dlouhán Czucz. Ten mohl ještě v závěru přidat čtvrtý gól. Jeho povedená střela však skončila na břevně.

Mutěnicím zbývá sehrát poslední přípravný zápas. Objeví se v týmu ještě nějaká nová tvář? "Tento kádr by měl zůstat stejný. Ještě čekám, že by mohl přijít jeden hráč do útočné fáze." dodal Vlček.

FK Mutěnice - Viktoria Otrokovice 3:0 (1:0)
Branky: 37. Koštuřík, 47. Filipský, 78. Czucz
Mutěnice: Skácel - Tošovský, Jašíček, Stetský (46. Lacina), Ševčík - Helísek (70. Carlinho), Vrtělka, Petričko (27. Carlinho, 59. Petričko), Filipský - Koštuřík, Obal (60. Czucz)

Autor: Libor Kopl