„Závěr sezony se nám sice i kvůli početné marodce a řadě absencí nevydařil podle představ, ale celý ročník hodnotím úspěšně. Chtěli jsme skončit lépe než loni, což se nám podařilo. Budeme druzí, což je výborný výsledek,“ říká mutěnický trenér Petr Zemánek.

Nedělní nevydařený zápas se mu ale hodnotil těžce.

„Samozřejmě jsme znali výsledek Tišnova. Věděli jsme, že už by bylo velmi těžké ho přeskočit. I přesto jsem věřil, že o první místo budeme bojovat až do posledního kola. V Lanžhotě jsme ale na to neměli fyzicky ani psychicky. Z naší strany už to bylo takové deprimující,“ přiznává hostující kouč, který na Podluží postrádal několik opor.

Mutěnicím oproti minulému týdnu scházeli další hráči. Slovácký celek v Lanžhotě kromě dlouhodobých marodů Kupčíka, Koštuříka a Lamáčka postrádal také krajní beky Trávníka a Vydařilého.

„Lukáš byl v Praze na koncertě, Michal měl zase v sobotu svíci, takže příprava na zápas nebyla ideální,“ ví Zemánek. „S absencemi jsme se nedokázali vyrovnat,“ přidává.

Vinaři navíc zaspali Na Šlajsi začátek. Už ve 3. minutě napálil po rohovém kopu odražený balon do sítě Jan Trčka. Hostující brankář Kratochvíla neměl proti umístěné ráně z šestnácti metrů k tyči šanci zasáhnout. Vzápětí Lanžhot udeřil podruhé. Po pohledné akci a zpětné přihrávce od brankové čáry uklidil míč do sítě nepokrytý Tomáš Bartal. V té chvíli už bylo po zápase. „Za stavu 0:2 už jsme se do zápasu nedostali,“ přiznal Zemánek.

Jeho tým se snažil i v okleštěné sestavě utkání zdramatizovat, do přestávky si ale hosté žádnou tutovku nevypracovali. Mutěnický kouč po pětačtyřiceti minutách stáhl ze hry mladíky Hanáka s Valíčkem a na trávník poslal dorostence Michnu s Patrikem Lamáčkem.

Vinaři se i díky změnám v sestavě malinko zlepšili, několikrát se dostali i k ohrožení soupeřovy branky, ale v zakončení nebyli přesní.
Lanžhot měl herně navrch a favorita pořádně proháněl. Domácí mohli svůj náskok několikrát navýšit, ale skóre už se nezměnilo.

„Soupeř vyhrál zaslouženě. Výsledek je nakonec pro nás milosrdný. Lanžhot měl daleko víc šancí,“ uznal Zemánek.

Mutěnice zakončí soutěžní ročník už v pátek, kdy na stadionu Pod Búdama hostí brněnské Bosonohy. Zápas začíná v 17.30. „Není jednoduché najít motivaci. Na druhé straně kluci hrají sami za sebe, za klub i fanoušky. Samozřejmě mají za vyhraný zápas nějaké prémie, takže bude to těžké, ale věřím, že se doma rozloučíme důstojně,“ dodává Zemánek.

Krajský přebor, 27. kolo 
TJ Sokol Lanžhot – FK Mutěnice 2:0 (2:0)
Branky: 3. Jan Trčka, 7. Tomáš Bartal
Rozhodčí: Hovorka – Kocman, Vajdík (Hulcký)
Žluté karty: Svoboda – Hanák, Novotný
Diváci: 250
Mutěnice: Kratochvíla – J. Maršálek, H. Maršálek, Novotný, Hanák (46. Michna) – Drápal (75. Jagoš), Benešovský, Koplík, Hromek, Valíček (46. P. Lamáček) - Čepil.