Tým z Hodonínska se po podzimu krčí až na čtrnáctém místě. Na jaře chtějí svěřenci kouče Vlčka vylepšit dosavadní nelichotivé postavení a vyhnout se bojům o záchranu.

Na jistou sestupovou patnáctou příčku mají náskok pět bodů. „Bude to hodně divoké jaro,“ souhlasí kouč Peter Vlček, který má za úkol zachránit tým v soutěži. „Jsem přesvědčený, že to zvládneme. Mužstvu věřím. V kabině cítím velké odhodlání,“ utvrzuje svoji víru.

Po mizerném podzimu nezůstal v Mutěnicích kámen na kameni. Z týmu odešlo deset hráčů. „Skončilo jim hostování,“ vysvětlil důvody odchodu prezident klubu Miroslav Jagoš.

V týmu zůstali pouze hráči, kteří měli zájem se o klub bít. Mužstvo naopak posílilo o deset fotbalistů. Pod Búdy přišli hráči zvučných jmen. Brankář Skácel, stoper Páleník, záložníci Vrtělka s Filipským a forvard Koštuřík. „Do Mutěnic se vracím jako posila. Věřím, že jim pomůžu,“ sdělil střelec Dalibor Koštuřík.

Tým doplnili talentovaní mladíci a dva hráči ze zahraničí. Dres Mutěnic na jaře obléknou i Brazilec Carlinho a Bělorus Stetský. Podle Vlčka je tým silnější než v první polovině soutěžního ročníku. „Doufám, že se to ukáže i na hřišti. Ale podle posledních výkonů si myslím, že budeme hrát dobře. Sílu na to máme,“ řekl Vlček.

V přípravě tým odehrál devět zápasů, ve kterých čtyřikrát slavil vítězství, dvakrát prohrál a třikrát remizoval. „Poslední čtyři zápasy už byly lepší. Ve slušném tempu, s celou řadou šancí,“ poznamenal vedoucí mužstva Mutěnic Vojtěch Vala.

Jeho tým v prvním jarním kole vyzve vedoucí Hlučín. „Čeká nás těžký soupeř, ale věřím, že utkání zvládneme a vyhrajeme, “ dodal Vlček.