„Jsem moc rád, že jsme takto těžký zápas tak dobře zvládli, protože výhru jsme moc potřebovali," prohlásil hostující trenér Petr Zemánek. Ten měl až na Lukáše Trávníka k dispozici kompletní tým.

Přesto jel slovácký celek po třech nepovedených zápasech do Brna s obavami. „Moravská Slavia až do našeho zápasu neprohrála. Nám se naopak výsledkově příliš nedařilo. Jenom jsme doufali, že se konečně chytneme, což se nám naštěstí na půdě silného soupeře podařilo," oddechl si mutěnický kouč.

„Dokázali jsme, že umíme hrát dobrý fotbal a hlavně vyhrát. Snad takto budeme dál pokračovat," přeje si Zemánek.

Hosté zaskočili silného protivníka organizovanou defenzivou a aktivní hrou. „Tentokrát jsme neměli tolik vyložených šancí jako v předcházejících zápasech, na druhé straně jsme hráli velmi dobře takticky. Soupeře jsme nepustili do vážnější příležitosti," uvedl Zemánek.

Dvakrát na sebe upozornil útočník Jan Veselý. Jmenovec českého basketbalového reprezentanta a jeden z nejlepších střelců krajského přeboru nejprve hlavičkoval po standardní situaci nad, podruhé mu hostující zadáci střelu zblokovali. „Ve druhém poločase už jsme domácí hráče nepustili vůbec na dostřel naší branky," řekl Zemánek.

Vinaři dobře bránili a vyráželi k rychlým protiútokům. Žádnou ze slibných brejkových akcí ale v prvním poločase nedotáhli do gólového konce.

Mutěnice udeřily až po přestávce. Ve 47. minutě po nepodařené Koštuříkově střele nekompromisně poslal míč do branky dobře postavený Marcel Čepil. Hosté se za stavu 1:0 uklidnili a dál hrozili z brejků a po přečíslení. „Škoda že jsme druhý gól nepřidali dřív," posteskl si Zemánek. Výhru slováckého celku pečetil až v 85. minutě Holešinský, kterého ke skórování vybídl Koštuřík.

Merenda zápas nezvládla. Ve druhém poločase navíc přišla o vyloučeného Kršáka, který byl nejprve napomínán za zmaření slibně se rozvíjející útočné akce soupeřova družstva držením, druhou žlutou kartu pak uviděl za bezohledné kopnutí soupeře v nepřerušené hře.

„Domácí byli na rozhodčího hodně alergičtí. Byli neskutečně ukřivdění, pořád se jim něco nelíbilo. Dlouho jsem tak ubrečené mužstvo neviděl. Přitom rozhodčí zápas nijak neovlivnil a v žádném případě nám nenadržoval," prohlásil Zemánek. „Hráči Morendy asi nepočítali s tím, že budeme hrát tak dobře a že je do ničeho nepustím," přidal bývalý hráč Zlína, Ratíškovic a Drnovic.

V čele krajského přeboru zůstaly Bohunice. Tatran vyhrál v Lanžhotě po gólech Burčíka, Damborského a Píška 3:0. Gólman Gruber neinkasoval ve třetím utkání za sebou.

Moravská Slavia po první porážce klesla na čtvrté místo, Mutěnice jsou až desáté.

První výhru v sezoně ve středu oslavily Novosedly, které zdolaly Spartu Brno 3:1. Dál se trápí Jevišovice. V okresním derby nestačily na Moravský Krumlov a s jediným bodíkem na kontě ztrácejí na předposlední místo pět bodů.

Krajský přebor, vložené 15. kolo –

Moravská Slavia Brno – FK Mutěnice 0:2 (0:0)

Branky: 47. Marcel Čepil, 85. Radim Holešinský

Rozhodčí: Daniel – Kučera, Krecht (Blažek)

Červená karta: 71. Kršák (MS Brno)

Diváci: 60

MS Brno: Dvořák – Logara (53. Černý), Motyčka (69. Motyčka), Vlček, Kršák, Handl (46. Shkurupii), Veselý, Záruba, Buršík, Veselovský, Svoboda.

Mutěnice: Horecký – Pavelka, Kupčík, Benešovský, Drápal – Holešinský (87. Hanák), Koplík (83. Varmuža), Hromek (46. Vydařilý), Válek – Koštuřík, Čepil (86. Růžička).