„Dostali jsme těžkou lekci z produktivity. Měli jsme sice územní převahu, častěji jsme byli v držení míče a vypracovali si i dost šancí, ze kterých padají branky, ale žádnou z nich jsme neproměnili," uvedl trenér Mutěnic Petr Zemánek.

Toho kromě bídné koncovky mrzela i absence několika opor. Kouč vinařů měl v sobotu k dispozici pouze jednoho brankáře z dorostu a dvanáct hráčů do pole. „Je to trochu problém. Vím, že je to příprava, ale pořád nám někdo schází. I proti Bohunicím byly ztráty citelné," řekl Zemánek, který proti silnému soupeři postrádal kromě několika mladíků také brankáře Šupu s Horeckým, stopera Kupčíka, záložníky Holešinského a Drápala či zraněného Lamáčka.

Šanci proti Bohunicím dostal i mladý gólman Štipčák, který trenérovu důvěru nezklamal. „Za obdržené góly nemohl," zastal se šikovného mladíka Zemánek.

Mutěnice poprvé inkasovaly po čtvrt hodině hry, kdy se jeden z hostujících hráčů hlavou prosadil po odvrácené standardní situaci a následném centru ze strany.

Vinaři mohli výsledek ještě do přestávky otočit, ale šance Koštuříka, Čepila, Hromka ani Trávníka v síti Tatranu neskončily.

Brňané se nikam nehnali. Naopak pozorně bránili a čekali na chyby protivníka. Ty přišly zase až ve druhém poločase. I další gól vstřelily Bohunice po standardní situaci. Trestný kop z dvaceti metrů skončil pouze v mutěnické zdi, ale odražený míč poslali hosté přímo k tyči Štipčákovy svatyně.

Vinaři se po změně stran snažili zápas zdramatizovat, ale Koplík nemířil ve vyložené pozici přesně. V závěru už hráli domácí vabank, čehož brněnský celek využil k navýšení náskoku. V 83. minutě přidali hosté třetí gól, vzápětí upravili na konečných 0:4. „Výsledek je pro nás hodně krutý," posteskl si Zemánek.

I když byli vinaři jihomoravskému rivalovi více než vyrovnaným soupeřem, střelecky se o víkendu neprosadili. Zatímco výsledky a výkony Mutěnic v červenci kolísaly, Bohunice si i v letní přestávce drží výbornou formu. Tatran totiž zopakoval výkonového sobotního soupeře z loňského roku, když po krajském přeboru a poháru triumfoval i v Superpoháru a završil tak triple.

Mutěnice čeká před startem nového ročníku ještě pohárové utkání. V prvním kole se vinaři představí v Blatnici nebo ve Veselí nad Moravou, kde hrají ve středu od 17.30.

Sezonu pak svěřenci trenéra Petra Zemánka odstartují v neděli, kdy na stadionu Pod Búdama hostí Jevišovice.

Přípravný fotbal –

FK Mutěnice – Tatran Brno-Bohunice 0:4 (0:1)

Rozhodčí: Tichánek – Zálešák, Vajdík

Diváci: 80

Mutěnice: Štipčák – Pavelka (Špéra), Varmuža, Benešovský, Vydařilý – Trávník, Hromek, Koplík, Válek – Koštuřík, M. Čepil (D. Prčík).

Výsledky Mutěnic v přípravě: Nafta Gbely – FK Mutěnice 0:4 , FK Mutěnice – FK Baník Ratíškovice 0:2, Velké Pavlovice – FK Mutěnice 0:2.