Vinaři proti soupeři z nižší soutěže nijak nezářili. Za svoji aktivitu a píli ale byli v závěru utkání odměněni a v přípravě si tak připsali rekordní jedenáctou výhru.

„ Přípravných zápasů je strašně moc. Motivace už klukům schází.Všichni se těšíme na mistrovské duely. Bohužel přírodě nejde poručit. Já jsem ale rád, že jsme odehráli alespoň tento duel. Chci abychom pořád byli v zápřahu, i když výkon nebyl ideální," řekl domácí kouč Petr Zemánek.

Ten měl v sobotu dopoledne k dispozici všechny opory. „Sestavu nosím v hlavě už dva týdny. V přípravných zápasech ale chci, aby všichni kluci hráli rovnoměrně, protože v soutěži budeme potřebovat všechny hráče," pravil Zemánek.

I v sestavě Hluku se objevilo několik hráčů, kteří mají zkušenosti z vyšších soutěží. Obranu Spartaku dirigoval čtyřicetiletý Miroslav Penner. Řízný zadák, který hrál ligu za Uherské Hradiště, Ostravu, Karvinou, České Budějovice, Příbram a Zlín, nastoupil v nejvyšší soutěži v 248 utkáních a dal čtyři góly.

Hru Hluku zase tvořil šéftrenér mládeže ve Slovácku Zdeněk Botek, na hrotu operoval bývalý forvard Kunovic Aleš Zlínský.

„Hluk byl kvalitní soupeř. Pro nás ale nemělo smysl hrát se slabým protivníkem. Zápas nám ukázal určité nedostatky. I když se nám úplně nedařilo, dokázali jsme zápas zvrátit, což mě těší," uvedl Zemánek.

Jeho tým se poprvé střelecky prosadil ve 2. minutě, kdy přesnou Válkovu přihrávku zužitkoval kanonýr Koštuřík. Hluk ovšem odpověděl téměř okamžitě. Brankáře Šupu překonal Zlínský.

Mutěnice byly v prvním poločase nebezpečnější, ale Marcel čepil nastřelil břevno a Koštuříkův lob skončil vysoko nad.

Naproti tomu hosté byli v koncovce nesmírně produktivní. Po centru velmi dobře hrajícího Botka poslal Spartak hlavou do vedení Zdeněk Horák.

Vinaři mohli ještě v první půli vyrovnat, ale Holešinský mířil v dobré pozici nepřesně a gólem neskončila ani hlavička stopera Kupčíka.

Mutěnice po změně stran přidaly, ale v koncovce se trápily. Holešinského vychytal výtečným zákrokem hostující brankář, technický pokus Lamáčka šel těsně vedle pravé tyče.

Střelecké trápení vinařů utnul až střídající Baťa. Jeho střílený centr si srazil do vlastní zeď obránce Dufka.

Mutěnice dokázaly svoji herní převahu v závěru přetavit ve třetí gól, který dal pět minut před koncem důrazný Trávník.

Vinaři mohli nakonec vyhrát i vyšším rozdílem, ale střely Bati a Marcela Čepila zastavila konstrukce branky.

„Byl to pro nás dobrý test. První poločas jsme odehráli proti nejsilnějšímu soupeři zimní přípravy velmi dobře. Kluci zvládli úvodní část dobře. Ke konci utkání už se projevila kvalita Mutěnic," řekl hostující trenér Václav Uhlíř.

Ten po změně stran stáhl ze hry středopolaře Botka, což se na výkonu Hluku negativně projevilo. „Botek byl naším nejlepším hráčem. S jeho odchodem jsme se nevyrovnali," pronesl Uhlíř, který Pod Búdama postrádal především kapitána Ondřeje Machalu.

Hluk si však na první jarní soutěžní duel musí ještě počkat. „Máme odložené tři zápasy a navíc za týden máme volno, protože Kněžpole se odhlásilo ze soutěže," dodal Uhlíř.

Přípravný fotbal

FK Mutěnice – Spartak Hluk 3:2 (1:2)

Branky: 2. Dalibor Koštuřík, 75. Dufka vlastní, 85. Lukáš Trávník – 4. Aleš Zlínský, 19. Zdeněk Horák

Rozhodčí: Zálešák

Diváci: 10