Mutěnice se na další tři body příliš nenadřely. Novosedly si totiž již v předstihu zajistily záchranu krajského přeboru a favoritovi žádný velký odpor nekladl. „Nedá se říct, že by se hosté nesnažili, ale kvalita hry byla od začátku jednoznačně na naší straně. Naši hráči na domácím stadionu opravdu dlouho nehráli takhle pohodové utkání," prohlásil předseda mutěnického klubu Petr Blaha.

Novosedly jsou sice v tabulce krajského přeboru až patnácté, ale vzhledem k tomu, že z divize letos nesestoupí žádný jihomoravský tým, půjdou do první A třídy nejhorší dva týmy tabulky. „Předposlední Znojmo má pouze mizivou šanci, poslední Jevišovice jsou jasné," připomíná Blaha.

Známý okresní funkcionář upozornil, že celek z Břeclavska ve středečním utkání vystřelil na mutěnickou branku pouze jednou.

Zato vinaři byli od úvodu utkání jasně lepší a před vlastním publikem potvrzovali roli favorita. Skóre otevřel v 6. minutě Koštuřík. Zkušený útočník se prosadil po kombinaci Hromka s Jiřím Maršálkem.

Vinaři vzápětí mohli přidat další gól, ale nebezpečnou ránu Čepila z otočky reflexivně vyrazil pozorný brankář Šelc na roh. Mutěnický forvard se branky dočkal až ve 24. minutě, kdy se Koštuříkově odkopu zmocnil míče, díky dobrému zpracování přesprintoval obránce a pohlednou a rychlou akci vyšperkoval krásným zakončením.

Slovácký celek mohl jít do kabin s ještě větším náskokem, ale střelám aktivního Jiřího Maršálka scházela buď přesnost a nebo razance.

„Druhá půle byla festivalem zahozených šancí našeho celku," řekl Blaha. Výjimkou byli dvě gólové akce ze 46. a 84. minuty. Nejprve předvedli hezkou kombinační akci Válek s Koštuříkem. Střela známého kanonýra z hranice velkého vápna skončila u levé tyče Šelcovi branky, a domácí vedli 3:0. Po rohovém kopu Válka pečetil triumf favorita stoper Kupčík, který počtvrté a naposledy překonal brankáře Novosedel.

Předtím vinaři pouze zahazovali vypracované šance. Dvakrát mohl završit hattrick Koštuřík, který ale v koncovce pokaždé selhal. V 58. minutě střílel po hezkém Čepilově vysunutí kapitán Válek mimo. V 62. minutě nebezpečně hlavičkovali Hromek s Kupčíkem. Vzápětí po další skvostné přihrávce Čepila střílel Hromek do tyče.

Domácí středopolař pak pálil nad bránu. Další góly nepřinesly ani slabé střely Jiřího Maršálka. Hosté na sebe Pod Búdama upozornili jenom jednou. Po zbytečném faulu dostal druhou žlutou kartu teprve šestnáctiletý Malik a po zásluze šel v 67. minutě pod sprchu. „Kluky jsem za výkon pochválil. Tentokrát jsem byl spokojený s výsledkem i hrou. Škoda, že jsme nedali více gólů. Čtyřbranková porážka je pro hosty ještě milosrdná," uvedl mutěnický kouč Petr Zemánek, který ve středu kromě levého beka Vydařilého postrádal také Hynka Maršálka, jenž duel na tribuně sledoval se zraněným palcem u levé nohy.

Zatímco Mutěnice si ve vloženém 34. kole připsali jednoznačné vítězství, bzenečtí fotbalisté měli kvůli účasti Petra Kasaly a Tomáše Zůbka v utkání Regions´Cupu ve středu volno. Duel v Bohunicích Slovan odehraje až ve středu 15. června.

Krajský přebor, vložené 34. kolo:

Mutěnice – Novosedly 4:0 (2:0)

Branky: 6. a 46. Dalibor Koštuřík, 24. Marcel Čepil, 84. Lubomír Kupčík. Rozhodčí: Novák – Štipčák, Ševela (Strouhal). Červená karta: 67. Malik (Novosedly). Diváci: 130.

Mutěnice: Šupa – Drápal, Kupčík, Benešovský, Lamáček (77. Hanák) – J. Maršálek, Hromek, Bíza (70. Pavelka), Koštuřík (77. Růžička), Válek – Čepil.