Velká neznámá čekala na hráče Mutěnic v pětitisícové obci, která leží v okrese Senec. „Domácí tým hraje druhou nejvyšší slovenskou soutěž, v západní skupině se po podzimní části nachází na sedmém místě. Dokonce je v tabulce před Banskou Bystricí, Šaľou, Sencem nebo béčkem Slovanu či Trnavy," upozornil předseda mutěnického klubu Petr Blaha.

Vinaři vstoupili do sobotního utkání s respektem, ale bez přehnaného strachu. „První poločas byl z naší strany slušný. Soupeři z vyšší soutěže jsme byli rovnocenným partnerem. Dokonce jsme se ujali vedení," uvedl hostující kouč Petr Zemánek.

přípravný fotbal
OFK Dunajská Lužná – FK Mutěnice 4:2 (0:1)Branky: Tomáš Kolesár 2, Hubert, Hrnčár – Dalibor Koštuřík, Marcel Čepil z penalty 
Mutěnice: Horecký – Pavelka, Varmuža, Kupčík, Lamáček – Drápal, Benešovský, Koplík, Válek – Knotek, Koštuřík (Šupa, M. Čepil, Vydařilý, Hromek, H. Maršálek, J. Maršálek, Špéra).

Skóre otevřel ve 23. minutě kanonýr Dalibor Koštuřík. Celek z Hodonínska měl v úvodní části ještě jednu vyloženou příležitost, ale šanci Benešovského na poslední chvíli pohotově odvrátil jeden ze slovenských beků. Dunajská Lužná byla fotbalovější i nebezpečnější, ale ve finální fázi a koncovce nebyla dostatečně přesná. Co nepokryla mutěnická obrana, to zneškodnil pozorný brankář Horecký.

Po přestávce už se na umělém trávníku ukázala kvalita domácího celku, který otočil výsledek třemi brankami. „Druhý poločas jsme trochu nezvládli. Na hřišti se však projevila větší kvalita domácího mužstva. Rozdíl v soutěžích byl znát. Soupeř dokázal proměnit své šance," pronesl Zemánek.

Dunajská Lužná srovnala po hodině hry. Vzápětí měli velkou šanci hosté, ale vinaři po úniku střídajícího Jiřího Maršálka míč do sítě nedotlačili, a tak přišel na druhé straně z brejku trest. V 82. minutě to bylo již 3:1. Mutěnice dokázaly v závěru snížit, když pokutový kop s přehledem proměnil Marcel Čepil. Pokutový kop v divokém závěru zahrávali i domácí, kteří v 87. minutě upravili na konečných 4:2. „Výsledek odpovídá dění na trávníku. Domácí byli lepší. Já jsem však hráče za přístup i výkon pochválil," řekl Zemánek.

Bývalému ligovému útočníkovi se na Slovensku líbilo. V Dunajské Lužné čekalo na vinaře příjemné prostředí i kvalitní umělá tráva. „Hřiště však bylo menších rozměrů, takže moc času a prostoru na kombinaci jsme neměli," pravil Zemánek.

Ten měl v úvodním přípravném zápase k dispozici dva brankáře a šestnáct hráčů do pole. Z nováčků nastoupili pouze sourozenci Maršálkovi a Knotek. Na premiéru v mutěnickém dresu si musí počkat Adamec či Petrucha, Zemánkovi se omluvil i Holeček, stoprocentně připravený nastoupit zatím není Bíza. „Jsme rádi, že je nás tolik. Hráči potřebují konkurenci," ví kouč Mutěnic.

Na zkoušce v divizním Hodoníně je středopolař Radim Holešinský, do brněnských Bohunic má z pracovních důvodů namířeno bývalý kapitán Lukáš Trávník.