Kouč Peter Vlček poznal na pondělním tréninku pouze tři hráče. „Zůstali tři sirotci. Skácel, Koštuřík a Jašíček,“ řekl s trochou nadsázky vedoucí mužstva Vojtěch Vala.

Z kabiny zmizel útočník Obal, který přestoupil do HFK Olomouc, Helísek s Páleníkem zamířili do Dunajské Stredy a obránce Ševčík bude od nové sezony působit v Rakousku.

Filipský, Macek, Vrtělka, Lacina, Tošovský, Czucz a Petričko se z hostování vrátili do svých mateřských oddílů.

Naopak Pod Búdama je na zkoušce devět nových tváří. „Kdo tady zůstane, to se nakonec uvidí. Jsou to všechno mladí kluci. Jejich kvality zatím neznáme. Dneska (ve středu – pozn. red) mají přijít další noví hráči. Uvidíme, o koho se bude jednat,“ uvedl Vala.

Jedenáctý tým uplynulého ročníku MSFL zahájil letní přípravu v pondělí. „Byla to taková malá seznamovačka, která pokračovala výklusem a lehkým tréninkem,“ sdělil Vala.

První přípravný zápas čeká vinaře v sobotu. „Je to třetiligový slovenský tým z Bratislavy. Oni u nás hráli již loni, kdy jsme je porazili 3:1,“ pravil Vala. Zápas začíná v Lužicích v 10.30.

V úterý se pak Mutěnice představí v Kunovicích, kde je čeká zápas proti Slovácku. Začátek zápasu s ligovým nováčkem bude upřesněn.