„Favoritem přeboru je teď asi Start Brno, i díky těm statistikám, co mají. Mám na mysli pokutové kopy a červené karty u jejich soupeřů. Za mě jsou ale nejfotbalovějším týmem soutěže Boskovice,“ chválil hosty po zápase trenér Mutěnic Viktor Linhart.

V hodnocení výsledku se přesně shodl s boskovickým protějškem Lukášem Martínkem na tom, že remíza je spravedlivá. „V prvním poločase byli hosté lepší, měli více šancí. Nám se podařilo vyrovnat z ojedinělé příležitosti, pak šly ale Boskovice opět zaslouženě do vedení. Druhá půle byla přesně naopak. Náš výkon se výrazně zlepšil a celkově to byl myslím pohledný fotbal. Měli jsme i trochu smůlu, protože jsme čtyřikrát trefili brankovou konstrukci. Na druhou stranu mohl i soupeř z nebezpečných brejků strhnout vítězství na svou stranu. Nakonec si myslím, že je remíza spravedlivá,“ řekl kouč Mutěnic.

Hosté do zápasu doslova vlétli a v prvních pěti minutách kopali tři rohy. Tlak vyvrcholil v desáté minutě, kdy se Jan Havlíček přesně trefil do levé šibenice. Ale i domácí tým prokazoval kvalitu a ve 23. minutě kapitán Dalibor Koštuřík překonal Davida Novotného. Do přestávky si pak hosté udržovali mírnou převahu a po půlhodině si Havlíček prakticky zopakoval první gólovou střelu.

Druhý poločas měl podobný průběh. Hrálo se nahoru dolů. Před brankami se pořád něco dělo. Hosté mohli zvýšit vedení, ale po vyrovnaní také i prohrát. Mutěnice ale ze šancí jen nastřelovaly břevna.

Jen ze střídačky sledoval zápas obvykle hrající trenér Lukáš Martínek, který spolu s Michalem Daňkem rozšířil už tak početnou marodku týmu. „Mám nějaké drobné zranění, ale konec soutěže, bych měl stihnout. Tak za dva týdny už bych měl být fit. A zápas? Z lavičky všechno samozřejmě vidíte trochu jinak. Když jsem na hřišti tak tu zpětnou vazbu na střídačce zajišťuje Milan Strya. Zatím to funguje. Myslím, že výsledek je spravedlivý. Domácí tam měli nějaké tyče a břevna, my zase dvě tři tutové šance, které měly skončit gólem. Po dvou zápasech, které nám doma vůbec nevyšly, jsme podali výborný týmový výkon. Možná i proto, že z nás spadl ten psychický tlak prvního místa. I Mutěnice hrály velmi dobře, takže celkově to pro diváka určitě byl dobrý fotbal,“ zdůraznil Martínek, který za pohotovost pochválil autora obou gólů týmu, svého trenérského kolegu Jana Havlíčka.

Mutěnice - Boskovice 2:2
Poločas: 1:2. Branky: 23. Koštuřík, 76. Valenta – 10. a 30. Havlíček. Rozhodčí: Nagy – Kakaščík, Kožuch. ŽK: Kupčík – Živný. Diváků: 165.