Prvně jmenovaný na sebe navíc upozornil v posledním domácím zápase s Otrokovicemi. Maršec, jak se dvaadvacetiletému rodákovi z Násedlovic přezdívá, vstřelil Viktorii dva góly, kterými zlomil odpor protivníka a svému týmu zajistil cenné tři body. I díky nim půjde slovácký celek do derby s Mutěnicemi v lepší náladě a s větším odhodláním.

„Jsme spokojení. Po minulém zápase v Tasovicích, který se nám moc nepovedl, jsme nutně potřebovali vyhrát. Všem nám spadl kámen ze srdce. Teď se můžeme v klidu připravit na Mutěnice," řekl těsně po posledním utkání hráč Hodonína Jiří Maršálek.

I když fotbalisté RSM diváky herně nijak zvlášť neoslnili, po změně stran přidali a díky povedeným akcím soupeře nepříjemného soupeře předčili. „První poločas z naší strany nebyl příliš dobrý. Po domluvě v kabině jsme však dali balon na zem a začali lépe kombinovat. Po hezkých akcích jsme dali dva góly, díky kterým jsme nakonec vyhráli," pronesl Jiří Maršálek.

Jiří Maršálek
Přezdívka: Maršec
Datum narození: 18. října 1992
Pozice: záložník
Číslo: 5
Výška: 170 cm
Váha: 70 kg
Oblíbený klub: Real Madrid CF
Oblíbený hráč: František Rajtoral
Motto: Bojuj za to, čemu věříš.

Ten se poprvé prosadil v 54. minutě. „Dostal jsem krásnou přihrávku od Petra Šturmy, pak už bylo jednoduché dát branku," popsal vedoucí gól hrdina sobotního střetnutí.

Na 2:0 zvyšoval Jiří Maršálek o chvíli později. „Druhý gól patří Tomáši Reškovi, který obešel protihráče, vystřelil a já jsem pouze odražený balon od břevna dopravil do sítě," řekl.

Hodonínští už vedení nepustili, i když stejně jako Otrokovice dohrávaly v deseti. Po vzájemné potyčce byli totiž vyloučeni domácí útočník Pavel Vrána a hostující kapitán Martin Bělaška. „Je to škoda. Za stavu 2:0 jsme to měli v klidu dohrát, místo toho jsme si duel zkomplikovali. Emoce i vyloučení byly zbytečné," uvedl Jiří Maršálek.

Bývalý ligový útočník tak v sobotním derby stejně jako dlouhodobě zraněné opory Spazier, Borák, Víšek a Kobylík určitě nenastoupí. „Bude nám hodně chybět. Snad ho nahradí další kluci," řeklo jedno z dvojčat.

I když Hodonín v minulém kole zvítězil, stále jeho výkony zůstávají po skvělém startu poněkud za očekáváním. „Těžko říct, čím je nevyrovnanost výkonů dána. Na výsledky mají velký vliv hlavně soupeři. S týmy z popředí tabulky se nám hraje lépe. Naopak proti celkům z dolní poloviny nám to tolik nejde. Sestupem ohrožená mužstva hrají dost tvrdě, což nám nevyhovuje," říká Jiří Maršálek.

Podle něj měla na porážky vliv i početná marodka. „Bohužel se nám zranili klíčoví hráči. Po jejich ztrátách se od nás odvrátilo i štěstí. Teď jsme ale v posledních dvou domácích zápasech uhráli šest bodů, tak snad to bude do konce podzimu dobré," věří rodák z Násedlovic, kterého do Regionálního střediska mládeže vytáhl Miroslav Pechura. Ze Šardic pak sourozenci Maršálkovi odešli společně s celým klubem do Hodonína.

Na stadionu U Červených domků se v sobotu postaví Mutěnicím. Na sousedské derby se netěší pouze hráči, ale třeskutá bitva láká především fanoušky obou táborů. „Čekám, že dojde hodně lidí a že bude lepší kulisa než v předchozích zápasech. Věřím, že dojdou hlavně naši příznivci. S Mutěnicemi se popereme o tři body. Chceme se totiž v tabulce dostat před nich," prohlásil Jiří Maršálek.

Toho stejně jako další borce z RSM výsledky nováčka čtvrté nejvyšší soutěže nepřekvapují. „Mutěnice známe. Hrají dlouho spolu, jejich pojetí je týmovější," říká hodonínský záložník, který si nemyslím, že domácí prostředí bude hrát nějakou zásadní roli. „My jsme sice doma dvakrát vyhráli, ale Mutěnicím se zase více daří venku. Rozhodovat bude aktuální forma a výkony na hřišti," dodal Jiří Maršálek.