„Z jednoznačného zápasu jsme udělali drama,“ řekl hostující kouč Petr Zemánek. Ten měl v neděli k dispozici téměř kompletní tým. Vinařům chyběl jen dlouhodobě zraněný bek Vydařilý.

Mutěnice byly v úvodní půlhodině jasně lepším týmem. Do vedení poslal hosty Radim Holešinský. Na 2:0 zvyšoval Marcel Čepil. Třetí gól přidal ve 32. minutě kanonýr Koštuřík. Domácí byli v té době zralí na ručník.

Veselanům pomohl gól, který vstřelil na konci prvního poločasu Vlastimil Sládeček. Domácí po změně stran ožili a silného soupeře začali přehrávat. Do hry vrátil účastníka první B třídy Nikola Hrbek. Vyrovnání zařídil Ondřej Pyclík. Veselí mělo ve druhé půli navrch, vítězný gól se jim však ani přes několik šancí vstřelit nepodařilo.

„Druhá půlka byla z naší strana katastrofa. Nedovedli jsme si pořádně přihrát, byli jsme pasivní a v závěru jsme si koledovali o další branky. Nakonec jsme mohli být rádi, že jsme neprohráli v normální hrací době,“ pravil Zemánek.

Domácí se proti poslednímu vítězi první A třídy prezentovali ve velmi dobrém světle. V penaltovém rozstřelu však měli navrch hosté. Zatímco za domácí přesně do černého zamířili pouze Hrbek, Sládeček a Tomeček, za Mutěnice skórovali Trávník, Koštuřík, Válek a Robek.

Mutěnice tak překvapení nedopustily, vyřazení však odvrátily na poslední chvíli. „Byla to pro nás generálka na mistrovské zápasy. Chtěli jsme postoupit, protože pohár bereme prestižně. Na rozdíl od některých jiných týmů se v něm chceme dostat co nejdál,“ pronesl Zemánek.

Jeho tým se v prvním kole utká s Vracovem. Zápase se hraje Pod Búdama ve středu 24. srpna v 17.30.

Postup do dalšího kola si zajistily i Dubňany, které doma porazily Tvrdonice 2:1. Vše podstatné se na hřišti Baníku odehrálo ve druhé půli. Domácí nasměrovali k postupu mladíci Baťa se Svitákem, hosté korigovali zkušeným Fabičovičem. Dubňany narazí v prvním kole na Podivín.

FC Veselí nad Moravou – FK Mutěnice 3:3 (1:3), 3:4 na penalty
Branky: Sládeček, Hrbek, Pyclík – Holešinský, Marcel Čepil, Koštuřík.
Penalty proměnili: Hrbek, Sládeček, Tomeček – Trávník, Koštuřík, Válek, Robek