Polách, Lejsal, Siegl nebo Pacanda. Na tyto, ale i další známá fotbalová jména, se mohou dnes těšit fanoušci, kteří dorazí na duel třetího kola poháru ČMFS do Mutěnic. Pod Búdy přijede svést souboj o postup prvoligové 1. FC Brno.

I přesto, že Brněnští jsou považováni za jednoznačného favorita, domácí trenér Vladimír Hruška věří, že by jeho svěřenci mohli uhrát slušný výsledek. „Šance je vždycky. Stačí si například vzpomenout na nedávné vypadnutí Olomouce. Uděláme pro to vše, co bude v našich silách,“ slibuje Hruška.

V sestavě dojde k drobným změnám

V posledním soutěžním zápase se Mutěnice střetly s rezervou Brna, kterou dokázaly přehrát 2:0. S podobnou sestavou, jež uspěla proti brněnské juniorce, chce Hruška nastoupit i proti A týmu 1. FC.

„Měli bychom být kompletní. Ale oproti ligovému utkání nejspíš nastanou nějaké změny. Obrana by měla zůstat ve stejném složení jako minule. Ovšem v záloze a v útoku k nějakému prohození dojde,“ prozradil mutěnický kouč. Stáhnout se na vlastní polovinu a betonovat, jak by se dalo čekat, ale nechce. „Hrací systém měnit nebudeme. Hrát budeme i nadále klasicky 4 – 4 – 2.

Zápas Mutěnic s brněnskou juniorkou sledoval také trenér A týmu Brna Petr Uličný, který využil odložení duelu s Teplicemi. „Stihl jsem jen druhý poločas a v něm domácí naše mladíky jednoznačně přehráli. Čeká nás tedy hodně těžký soupeř. Mutěnice hrají agresivní útočný fotbal. Mají řadu zkušených hráčů, dokonce i s prvoligovými zkušenostmi.

Navíc se na nás jistě budou chtít vytáhnout. Přesto je náš postup povinností. K tomu ale musíme podat stoprocentní a koncentrovaný výkon,“ uvedl na klubovém serveru kouč Uličný.

Uličný Mutěnice nepodceňuje

Ten nechce ponechat nic náhodě a na trávník Vinařů pošle nejsilnější možnou sestavu. „Je to pro nás mistrovské utkání se vším všudy,“ zdůraznil brněnský lodivod. Postrádat ovšem bude reprezentanty do jedenadvaceti let Holka, Střeštíka, Kaloudu a Kubáně. Zraněný je navíc Tomáš Došek, hrát by neměl ani obránce Trousil.

Přednosti Brna však Vladimír Hruška nepodceňuje. „Disponují kvalitními hráči, kteří nad námi budou mít pravděpodobně navrch při standartních situacích. Možná nás také předčí v důrazu, rychlosti či fyzické připravenosti,“ zamýšlí se trenér Vinařů. Přesto má o taktice jasno. „Nezbývá nám, než vycházet ze zabezpečené obrany a rychlých protiútoků. Normálně je asi nepřehrajeme,“ dodal Hruška. Zápas začíná od 17.00.