Oplaceno a konečně domácí vítězství. To si mohli říct do skončeném derby s Břeclaví mutěničtí fotbalisté. Hosté jen potvrdili svou nemohoucnost na hřištích soupeřů. Zajímavostí bylo, že kapitáni obou týmů jsou z vesnice nedaleko od Mutěnic – břeclavský Demjanovič z Dolních Bojanovic a mutěnický Zemánek z Ratíškovic. Utkání, vněmž měli domácí vrácet Břeclavanům jarní porážku 2:5, začali lépe hosté. Ale již ve 22. minutě vyslal hostům mutěnický nový útok těžký direkt.

„Parádně nacentroval Milan Válek, já jsem to jen chráničem trefil a bylo to tam,“ popsal úvodní branku její autor Michal Drábek. Do přestávky ještě Břeclavští udrželi jednobrankové manko. Pak však přišla druhá Drábkova trefa.

„Bylo to štěstí. Asi jsem tam měl ruku. Oni přestali hrát, dal jsem to na zadní tyč a padlo mi to tam,“ spokojeně popisuje změnu skóre na 2:0 Drábek.

„Chtěli jsme to otočit, ale po této nešťastné brance se naše hra zhroutila,“ smutně podotkl břeclavský trenér Radek Rabušic. Po dvaceti minutách druhé půle, kdy zvýšil na 3:0 Kořínek, bylo fakticky rozhodnuto.

„Konečně se i útočníci prosadili, když vstřelili všechny branky. Ale především jsme jako tým hráli velice dobře. Vítězství je zasloužené,“ řekl spokojený domácí kouč Vladimír Hruška. Odevzdaní hosté si pak výkonem říkali jen o další příděl.

„Naši hráči si nebyli schopni přihrát a předvádět úplně nejjednoduší herní činnosti. Ten závěr byl z naší strany trapný,“ nešetřil svůj tým Rabušic. Břeclavští fotbalisté si tak po tomto utkání mohli přičíst další minuty bez vstřelené branky na hřišti soupeře. Na gól venku čekají již 378 minut. Domácí kouč byl naopak velmi spokojený.

„Na toto utkání jsme se obzvlášť připravovali, protože je to místní derby. Před půl rokem tady Břeclav vyhrála, tak jsme jí to chtěli vrátit. Za nasazení mohu všem klukům poděkovat,“ uzavírá s úsměvem mutěnický lodivod Vladimír Hruška. Výhrou 3:0 dali vinaři zapomenout na své předcházející domácí neúspěchy se Zlínem B a Frýdkem–Místkem. Tří bodovým ziskem se Mutěnice dotáhly na druhé valcíře.