Fotbaloví fanoušci v hodonínském regionu si mohou ve svém diáři zatrhnout středu 5. září.

Pod mutěnické Búdy přijede k zápasu druhého kola poháru ČMFS prvoligové 1. FC Brno. Postup však Mutěnickým nespadl z nebe. V sobotním podvečeru je čekal souboj s divizním nováčkem Blanskem na hřišti v Rudici. V útoku Jihomoravanů se objevilo nové duo, středoví a krajní záložníci Bubenko s Obalem. Noví hrotoví hráči zatím Pod Búdy nepřišli.

Vinařům vyšel vstup do utkání. Po dvou akcích Bubenka se dvakrát trefil Obal. „Dokud jsme nedali gól, tak byli domácí důrazní. Pak jsme je však fotbalově přehráli,“ uvedl asistent mutěnického trenéra Igor Matůšek. Přitom ještě střelec obou gólů musel kvůli zranění před přestávkou střídat. Úkolem pro druhou půli bylo pohlídat si dvoubrankový náskok.

„Předvedli jsme výborný druhý poločas. Kontrolovali jsme hru. Škoda jen těch nevyužitých šancí,“ ví Matůšek. Ty zahodili postupně Válek, Bubenko a Brychta. Navíc domácí dohrávali zápas od 70. minuty bez vyloučeného hráče. Po vítězství 2:0 mají Mutěničtí právo přivítat 5. září ve druhém kole 1. FC Brno.

Pod Búdy by tak měli přijet např. vracovský Lejsal, stříbrný reprezentant do dvaceti let Kalouda či nová brněnská akvizice Tomáš Došek. Apos Blansko – FK Mutěnice 0:2 (0:2), Obal 2. Sestava Mutěnic: Strýček – Zapletal, Jašíček, Zemánek, Štěpanovský – Válek, Drábek (80. Bábíček), Bílek, Brychta – Obal (40. Fljaško), Bubenko.

Po úspěšném prvním pohárovém kole pokračuje mutěnickým fotbalistům příprava. Ve středu přivítají od 17.30 posílenou jihlavskou rezervu a sobotu o půlhodinu dřív nastoupí Pod Búdama divizní Hrušovany nad Jevišovkou.

„To by měla být generálka na novou sezonu, kterou začínáme ve Znojmě,“ upozornil Matůšek.