Nováček MSFL, fotbalisté FK Mutěnice, si před posledním zápasem sezony zajistil druhou příčku v soutěži. Rozhodl o tom v 85. minutě napínavého duelu s Karvinou svou druhou brankou slovenský útočník Juraj Škripec.

Domácí nastupovali do utkání bez zraněného středopolaře Bílka, zato však s cílem zvítězit a zabezpečit si tak druhou pozici ve třetí nejvyšší soutěži. Hosté ze Slezska přijeli s cílem odehrát slušný zápas, což se jim bez zbytku podařilo.

Hru Karviné dirigoval její nedávný trenér a bývalý ligový hráč ostravského Baníku, olomoucké Sigmy a Karviné Petr Mašlej. Především mutěnická defenzíva zaspala úvod zápasu. Domácí totiž po čtvrthodině hry prohrávali 0:2 a to ještě Karviná dosáhla další branky, která ale nebyla pro ofsajd uznána. Až ve druhé polovině prvního dějiství se Mutěnice dostaly do tempa a dokázaly do přestávky vyrovnat. Ve vyrovnané druhé půli dokázal v 85. minutě rozhodnout o výhře domácích po akci Molnára Škripec. „Jsem rád za ten výsledek.

Chtěli jsme se rozloučit s domácím publikem vítězstvím. To se nám povedlo. Otočili jsme utkání z 0:2 na 3:2, za to si hráči zaslouží velkou pochvalu. Chci jim poděkovat,“ řekl spokojený domácí trenér Igor Matůšek.

Karvinští byli smutní, že odjíždějí ze Slovácka bez bodu. „Věděli jsme, že Mutěnice mají silné standardní situace. Ale rozhodly chyby brankáře a neproměňování šancí. Za stavu 2:0 jsme mohli zvýšit a i když to bylo 2:2, tak jsme měli třetí gól na kopačce,“ věděl karvinský kouč Dušan Kohút. Mutěnice se tak již nemusely ani ohlížet na výsledek juniorky Slovácka (2:2 ve Fulneku) a mohly oslavovat stříbrnou příčku ve třetí nejvyšší soutěži.

„Myslím si, že je to absolutní maximum, co jsme mohli z našeho kádru na jaře dostat. Chtěli jsme uhrát druhé místo, měli jsme to za úkol. Splnili jsme to, co jsme si předsevzali. To je důležité,“ zhodnotil jarní čast sezony, v níž vedl Mutěnice za druhou příčkou, Igor Matůšek.

O teoretickém postupu do druhé ligy, který by byl možný, pokud by se některý klub ze soutěže odhlásil, zatím v Mutěnicích nepřemýšlí. „Budeme to řešit, až se tato možnost naskytne,“ dodal sportovní manažer mutěnického klubu Petr Blaha.

 

Jak šly minuty


1. Utkání začíná ve velkém vedru, ve stínu třicet stupňů, na hrací ploše mnohem více.
7. První zahrozili domácí, ale střela obránce Štěpanovského míří vedle Gradkovy brány.
8. 0:1 – Bystroň. Úder hostů začal u rohového praporku, po prvním zblokovaném centru Juroszek ideálně nacentroval na nepokrytého Bystroně. Ten přesnou hlavičkou nedal Petrovi nejmenší šanci.
10. Mohlo být 0:2. Mutěničtí obránci si zkompikovali situaci v pokutovém území, když nedokázali odkopnout míč. Důrazní hráči Karviné jej protlačili až ke třicetisedmiletému Mašleji, který skóruje. Pomezní rozhodčí však odmával ofsajd.
14. 0:2 – Juroszek. Domácí ztrácí míč na polovině hřiiště. Ten se dostává k Juroszkovi, který překvapivě nakopává míč na mutěnickou branku. Petr je vyběhlý za značkou pokutového kopu a krásný Juroszkův lob tak končí v mutěnické síti.
24. V pokutovém území Karviné se probíjí Obal, po zakroku hostujícího beka na něj se mohla pískat penalta. Míč putuje k volnému Jašíčkovi, jenž z deseti metrů nastřeluje Gradka.
29. 1:2 – Škripec. Silná zbraň Mutěnic. Rohový kop Zapletala, hlavička Škripce – sníženo.
34. Velice dobře hrající a rychlý Juroszek uniká mutěnické obraně, ve velké šanci střílí podél Petra. Míč končí vedle levé tyče.
38. Bubenko střílí z přímého kopu vedle levé tyče karvinské branky.
42. Opět Zapletalem dobře kopnutý roh nachází osamoceného Jašíčka. Ten však míč ideálně netrefuje a brankář stačí zastáhnout.
44. 2:2 – Zemánek. Přímý kop zahrává Zapletal a domácí kapitán Zemánek nekompromisně hlavou zavěšuje.
45. Končí zajímavý první poločas. Domácí se dokázali postupně otřepat úvodní nevydařené čtvrthodiny.
50. Tempo hry oproti první půli trochu polevilo.
58. Aktivní Juroszek z protiútoku zaměstnal domácí defenzívu. Jeho střela končí těsně vedle Petrovy brány.
68. Škripec se ocitá ve velké šanci. Jeho střelu Gradek vyráží. Molnár se už k dorážce nedostal.
70. Opět Juroszek. Tentokrát z pěti metrů míjí šibenici .
73. Po rokovém kopu Zapletala střílí Válek a gólman Karviné chytá.
76. Do koncovky se dostává karvinský Gill, ale jeho střela končí nad brankou.
78. V šanci se ocitá střídající Pochylý, ale Gradka nepřeloboval.
85. 3:2 – Škripec. Obrat dovršen. Molnár zabojuje, až z lajny posílá polovysoký centr, který usměrňuje do karvinské sítě Škripec.
90. Podobná situace. Molnár tentokrát zakončuje sám a střela končí v boční síti.
90+2. Poslední možnost Karviné. Střela Mašleje z přímého kopu končí v rukavicích Petra.
90+3. Konec zápasu. Vítězstvím si Mutěničtí zabezbečili druhé místo v MSFL.