Domácí nezačali ideálně. Největší šanci první půle však měli hosté. „Byli jsme vyrovnaným soupeřem favorizovaným Mutěnicím. Vytvořili jsme si i první velikou příležitost, když byl Krpec sám před gólmanem,“ konstatoval o prvním poločasu uničovský trenér Zdeněk Strouhal.

Mutěničtí navíc přišli o stopera. „Při střele jsem si proranil tříslo,“ objasnil dvaadvacetiletý Michal Jašíček. Jeho kolega ze stoperské dvojice Zemánek poté otevřel skóre.

Po přestávce se hosté již dostávali pod stále silnější tlak domácích. Ten gradoval v poslední patnáctiminutovce. Po několika slibných příležitostech se dostal mutěnický útočník Kříž sám před brankáře a na poslední chvíli jej stáhl k zemi uničovský Niessner. Ten byl vyloučen a nařízenou penaltu proměnil Drábek. „Čekali jsme než padle druhý gól, který by nám zaručoval klid. Pořád hrozilo, že když uděláme chybu, tak by mohl soupeř vyrovnat. Nakonec byl závěr po penaltě a vyloučení jen dohrávkou,“ ví mutěnický trenér Vladimír Huška.

Na konečných 3:0 uzavřel po přihrávce Obala Válek. „S výsledkem jsem spokojený, ale se hrou moc ne. Zejména v první půli jsme se trápili, nemohli jsme se prosadit. Hráli jsme pomalu. Ve druhé půli to bylo trošku lepší,“ zhodnotil cestu za třemi body Hruška.

Hostující lodivod byl po utkání smutný. „Výsledek je pro nás krutý. Po penaltě a když jsme šli do desíti, tak už jsme neměli sílu, abychom to zvrátili,“ myslí si Strouhal.

V neděli zahajují Mutěničtí sérii tří těžkých zápasů v Brně (pak následuje Olomouc a Karviná). „V Brně chceme předvést dobrý výkon a udělat dobrý výsledek,“ uzavírá mutěnický kouč.⋌(pt)

Mutěnice – Uničov 3:0 (1:0). Branky: 35. Zemánek, 80. Drábek (p.), 89. Válek. ČK: 80. Niessner. Diváci: 180.

Mutěnice: Vaňák – Kováč (83. Brychta), Zemánek, Jašíček (33. Kříž), Ševčík – Helísek, Bílek, Ditrich, Válek – Kaciáň (69. Obal), Drábek.

Uničov: Dragon – Večeřa, Vybíral (65. Siegl), Vaníček, Vejvoda, Svačina (17. Homola), Toman, Šalamoun, Niessner, Zmeškal, Krpec.