1. SC má už ostrý start do jarní části soutěže za sebou, Mutěnice teprve čeká. Ve Znojmě se minulý víkend dohrávalo poslední podzimní kolo s Břeclaví. Tu 1. SC přehrálo poměrem 4:1. „Mám zprávy o tom, v jaké je Znojmo formě. Tak vysoká výhra mě však trochu překvapila,“ uvedl mutěnický trenér Vladimír Hruška.
Oba týmy před utkáním řeší problémy se sestavou. Mutěnicím z ní vypadl exkladenský záložník David Hlava, který si přetrhal kolení vazy. „Vyšla z něj asi největší naše posila. Tím pádem to bude pro nás oslabení dost citelné,“ přiznal Hruška.
Na druhou stranu Znojmo v zimě posílilo o královehradeckého zadáka Uchytila. Ten se ale kvůli technickému problému při přestupu musel vrátit do Hradce. Ve Znojmě tak uvidí odchovance pražských Bohemians až v příští sezoně. “Je to pro nás šok. Počítali jsme s ním a najednou musíme improvizovat,“ přiznal znojemský kouč Michal Sobota.
Znojmu se podařilo na poslední chvíli ulovit brněnského záložníka s ligovými zkušenostmi Michala Beleje, který by se měl dnes na hřiště určitě podívat.
Cíl domácích je vzhledem k postavení v tabulce poměrně jasný. „Doma jsou tři body povinností. Ale jak to bude, se uvidí až na hřišti,“ polemizoval kouč Hruška.
Znojmo do Mutěnic nejede rozhodně se staženými kalhotami. „Po dobrém startu do soutěže chceme určitě bodovat. Nejlépe hned tříbodově, ale i bod by byl zlatý,“ přeje si Sobota.
Žádný krásný fotbal se podle slov trenérů očekávat nedá. „Bude to boj. Jsou to první zápasy, navíc terén bude těžký, takže fotbalová krása se asi očekávat nedá,“ jakoby se jednohlasně shodli oba trenéři.
Utkání začíná třicet minut po čtrnácté hodině na fotbalovém stadionu Pod Búdama.

FK Mutěnice – 1. SC Znojmo


Předpokládané sestavy:
Mutěnice: Vaňák – Kováč, Jašíček, Zemánek, Ševčík – Helísek, Bílek, Drábek, Válek – Kaciáň, Kříž.


Znojmo: Hrubý – Šuráň, Yonov, Mička – Švarc, Veselý, Lacko, Vavřík – Minarech, Pavelka, Jaroš.


Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Zelinka. Delegát: Kundelius.


Vzájemné zápasy v poslední době:
Jaro 2007: Znojmo – Mutěnice 2:2, podzim 2007: Znojmo – Mutěnice 0:1.


Pořadí v tabulce:
2. Znojmo 25:16⋌30 b.
4. Mutěnice 25:16⋌ 28 b.