„Nejsem spokojený s výkonem týmu. Hlavně v prvním poločase. První gól jsme inkasovali po vlastní chybě, kteránás poznamenala po zbytek zápasu. Bohužel naši útočníci se nedokáží prosadit a to má vliv na celkovou hru,“ smutnil po utkání mutěnický trenér Vladimír Hruška.

Bývalý reprezentační útočník na lavičce Vinařů byl zklamaný hlavně s výkonem některých svých svěřenců. Podle něj ze sebe nevydali maximum. Například záložníka Helíska stáhnul už behěm první půle. „Jsem zklamaný. Myslím si, že kdyby všichni odvedli na co mají, vypadal by zápas jinak. To mě u některých celkem překvapilo. Byli úplně mimo. Například Kováč nebo Helísek. A nejen oni. Hráli jsme špatně,“ podotýká sklesle Hruška.

Jeho protějšek Michal Sobota byl naopak spokojený. Jako důležitý moment zápasu označil hlavně brzký gól, který se jeho týmu podařilo vstřelit už po dvou minutách. „Domácí jsme tím trochu zmrazili. Škoda, že jsme těsně před poločasem nedali ještě třetí gól. Věděli jsme, že se Mutěnice časem zvednou, což se také potvrdilo. Začaly být více agresivní, běhavější. Dělaly nám tím velké problémy,“ říká znojemský lodivod.

Oba trenéři nasadili do duelu zimní posily, které mají zkušenosti z první ligy. Hruška Kaciáně a Sobota Beleje. „Bylo to špatné. Když budu hodnotit sám sebe, tak to bylo hodně špatné. Hře chyběla šťáva. Zaskočil nás brzký gól. Pak jsme se spíš hledali a nebylo to ono. Nešlo nám to. Nevím co k tomu říct. Jsme zklamaní,“ povzdechl si Kaciáň.

Naopak znojemský záložník Belej, který odehrál celé utkání muže být s výkonem svých spoluhráčů spokojený. V důležitém střetnutí urvali všechny body a upevnili si tak druhou příčku. „Belej má trošku tréninkové manko. Skončila mu v Brně smlouva a samostatná příprava není ideální. Je to zkušený hráč, který nám do budoucna pomůže,“ komentuje svou posilu trenér Sobota.

Další zápasy sehrají oba celky během nadcházejícího víkendu. Mutěnice zajíždějí na hřišti Kroměříže. Znojemští hostí fotbalisty Lipové, s níž budou chtít potvrdit dobrou jarní formu.


FK Mutěnice - 1. SC Znojmo 1:2
poločas 0:2
Branky: 78. Obal – 2. Mička, 34. Jaroš.

Mutěnice:Vaňák – Ševčík, Jašíček, Zemánek, Kováč – Válek, Drábek, Bílek, Helísek (37. Ditrich) – Kaciáň (70. Obal), Kříž (58. Brychta).

Znojmo: Hrubý – Mička, Yonov, Šuráň, Švarc – Lacko, Belej, Veselý, Jaroš (80. Pospíchal) – Minérech, Pavelka (58. Vavřík)

Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Chramcov. ŽK. Zemánek, Kaciáň, Ditrich. Diváci: 290