„Dostali jsme se ještě do větší křeče, než jsme byli," trefně poznamenal po středečním duelu mutěnický kouč Petr Zemánek.

Známý trenér poslední porážky jen těžce kouše. Série nezdarů trápí hráče i fanoušky, nikdo ale zatím neví, jak z krize ven. „Herně to zase nebylo až tak špatné, na klucích je ale vidět, že se trápí. Jsme v obrovské krizi. Dostáváme laciné branky, na druhé straně na každý vstřelený gól se neskutečně nadřeme. Bohužel to vždycky dopadne naší porážkou," prohlásil Zemánek.

Hosté vstoupili do zápasu aktivně, za což byli po čtvrt hodině odměněni. Na Tichánkův roh si počíhal Merhaut, který trkl do míče hlavou a rozvlnil síť.

Mutěničtí ale s gólovou reakcí neotáleli. Holešinský se prosadil po individuální akci a srovnal stav zápasu. V něm byli ale i nadále lepší hráči Staré Říše, kteří se ovšem v koncovce trápili. Několikrát mohl skórovat Vácha, v jasné šanci před odkrytou brankou se ocitl i Konate, ale ani on neuspěl.

Slibné příležitosti ovšem měli i vinaři. „První poločas byl hodně vyrovnaný. Díky Holešinskému jsme se dostali zpátky do zápasu. Byli jsme častěji na polovině soupeře, ale druhý gól jsme z několika skrumáží ani náznaků šancí nepřidali," uvedl Zemánek.

Rozhodnout tak musela až hrubka domácí defenzivy, po které neměl Tichánek problém zavěsit. „Soupeř měl krátce na začátku druhé půle po našich chybách dvě tutovky. Ty jsme přežili, ale třetí minelu už protivník potrestal," pravil domácí kouč.

A i ve zbytku druhé části pokračovalo zahazování šancí ze strany hostů, kteří si i přesto odvezli zaslouženou výhru. „Vítězství se cení, ale měli jsme vyhrát 7:0," řekl kouč Staré Říše Luděk Kovačík. Jihomoravané se snažili urvat aspoň bod, ale výsledek už nezvrátili.

Šanci Holešinského, který z boku postupoval sám na brankáře Břinka, na poslední chvíli zmařil jeden z hostujících obránců, Koštuříkovu hlavičku zase vytáhl pozorný gólman Staré Říše na roh. „Měli jsme hodně standardních situací i rohů, ale nic nám tam nespadlo," posteskl si Zemánek.

Jeho tým nyní čeká veledůležité střetnutí na hřišti posledních Napajedel. „Je to pro nás asi klíčové utkání. Mužstvo však není v psychické pohodě. Uvidíme, jestli něco uhrajeme," dodal Zemánek.

FK Mutěnice – FSC Stará Říše 1:2 (1:1)

Branky: 19. Radim Holešinský – 15. Merhaut, 53. Tichánek. Rozhodčí: Sedláček – Líkař, J. Mayer (Poklop). Diváci: 120.

Mutěnice: Kratochvíla – Chromeček, Kupčík, Varmuža (70. Bábíček, 85. Pavelka), Vydařilý – Holešinský, Koplík, Hromek Lamáček – Čepil, Koštuřík.

Stará Říše: Břinek – Kittler, Priborský, Merhaut, Brnický – R. Pokorný (86. Kouba), Tichánek, Lacina, Rygl (76. Konan) – Vácha, Konate.