Vinaři v závěrečném přípravném zápase porazili divizní celek vysoko 5:0. Kromě Lacka se trefil Kašpar. Ten je Pod Búdama na zkoušce z druholigových Vítkovic.

„Výsledek je sice krásný, ale pro domácí asi až příliš krutý. Byl to podobný zápas jako s béčkem Zlína,“ uvedl vedoucí mužstva Mutěnic Vojtěch Vala.

Třetiligista se přitom na Hané dlouho trápil. Úvodní branku zápasu vstřelil po přihrávce Koštuříka Kašpar. „Do první branky to byl velmi vyrovnaný zápas. Domácí byli dost nebezpeční až do 35. minuty,“ poznamenal Vala.

Konice inkasovaná branka přibrzdila. O dvě minuty později zvýšil po hrubé chybě domácího brankáře Lacko. „Byl to rozhodující moment. Tím pádem bylo po zápase,“ sdělil Vala.

Po změně stran existovalo na trávníku již pouze jedno mužstvo. Hosté svého hostitele přehrávali ve všech činnostech. Mimořádný zápas odehrála brněnská posila, která ve druhém poločase vstřelila další tři branky. „Podal mimořádný výkon,“ pochválil Lacka vedoucí mužstva.

Pět minut před koncem zápasu mohl další gól přidat Koštuřík, který kromě brankáře přehodil i brankovou konstrukci.

Mutěnice tak pětigólovou výhrou završily přípravné období na další sezonu. „Kromě úvodního zápasu se nám v přípravě velmi dařilo. Výsledky jsou až moc divoké. Hra až tak oslnivá není. Ani v jednom zápase jsme takovou převahu neměli. Proto mám z mistrovských zápasů docela obavy,“ dodal Vala.