„Sedlo mi to pěkně," usmíval se mutěnický odchovanec, který se přes angažmá ve Slovácku dostal do Jablonce nad Nisou, se kterým přijel do Uhřic. Ligový tým byl ozdobou nedělních oslav výročí osmdesáti let od založení oddílu. I když Severočeši nad nováčkem jihomoravské první B třídy zvítězili 9:1, hlavně v prvním poločase tolik efektivní nebyli. „Celý zápas jsme měli převahu. Hodně jsme drželi balon, ale ve finální fázi a koncovce jsme nebyli tak přesní a důrazní. Hlavně v prvním poločase jsme měli dát více gólů. Tři jedna bylo málo," řekl Michal Trávník.

Dvaadvacetiletý záložník odehrál v sobotu poločas proti Podbrezové, stejnou porci minut zvládl i v neděli v Uhřicích. „Spíše jsme se šetřili. Trenér hlavně nechtěl, abychom se zranili, takže do soubojů jsme příliš nechodili," uvedl Trávník, který se sice na Hodonínsko rád vrátil, ale podobné přátelské utkání moc rád nemá. „Moc je nemusím," přiznal. „Takové zábavy jsou spíše pro týmy z nižší soutěže," připomněl.

Protivníka ale chválil. „Uhřice měly dobré momenty. Hlavně jejich brankář předvedl několik zázračných zákroků," řekl Trávník.

Toho v hledišti sledovali nejen rodiče, ale i kamarádi. „Známých tu bylo dost," všiml si.

Šikovnému fotbalistovi, který v nejvyšší české soutěži debutoval v sedmnácti letech, se stejně jako celému Jablonci zatím daří. Severočeši v letní přípravě zdolali Oberlausitz, Prešov, Bohemians 1905 i Podbrezovou. „Zatím jsme ještě neprohráli, ale ve středu odjíždíme na soustředění do Rakouska, kde nás čekají těžší soupeři. Důležitá utkání však přijdou až v lize," ví talentovaný fotbalista, který se v roce 2011 zúčastnil světového šampionátu hráčů do sedmnácti let v Mexiku a vloni se představil i na domácím mistrovství Evropy fotbalistů do jednadvaceti let.

Zaručenou základní sestavu ovšem nemá. „Chci hrávat stabilně. Přišel však Petr Jiráček s Bazalem, takže konkurence je velká," zmínil.

Jablonci poslední sezona příliš nevyšla, když v lize skončil až sedmý. V nadcházejícím ročníku chtějí Severočeši umístění vylepšit a atakovat pohárové příčky. „Doufám, že sezona bude lepší než ta loňská," věří Trávník.