Přitom domácí začali celkem dobře. V první šanci byl Ševčík, hosté odpověděli možností Klesnila. Více první poločas nenabídl. „Dnes je to takové mdlé,“ postěžoval si sportovní manažer Mutěnic Petr Blaha.

To ještě nevěděl, co přijde ve druhé půli. Nejprve se sice dostal do koncovky domácí forvard Adamec, ale z těžké pozice se netrefil mezi Bártovy tyče. Naopak hned z protiútoku otevřel skóre hostující Klesnil. „O přestávce jsem hráčům vytýkal, že nejsou důrazní a nebezpeční dopředu, a to se ve druhé půli změnilo,“ podotkl olomoucký kouč Jiří Balcárek.

V 54. minutě prohrávali Mutěničtí už 0:2. Ideální přihrávku Štětiny zužitkoval Nepožitek. Blízko kontaktního gólu byl Adamec, jeho střela z přímého kopu však skončila na břevně. Pak to už byla z pohledu vinařů křeč. „Dnes nám to opravdu nejde,“ kroutil hlavou domácí záložník David Helísek.

V závěru přišly ještě další dvě rány. Štěpán po přihrávce od Nuce zvýšil na 3:0 a počtvrté rozvlnil mutěnickou síť střídající Michalčák. „Domácí to prostě otevřeli,“ konstatoval olomoucký gólman Michal Bárta. Ten nakonec čisté konto neudržel, po standardní situaci jej přeloboval Brychta. „Jsem strašně zklamaný z přístupu všech hráčů. Takto se fotbal hrát nedá. Někteří hráči prostě těží z toho, že je nás jedenáct. Něco se musí změnit,“ povzdechl si mutěnický trenér Peter Vlček.

Po nedělní porážce klesly Mutěnice na dvanáctou příčku, což je zatím nejhorší umístění vinařů v MSFL. Zlepšit stávající situaci se pokusí v dalším kole ve Znojmě.

Mutěnice – Sigma Olomouc B 1:4 (0:0). Branky: 90. Brychta – 48. Klesnil, 54. Nepožitek, 88. Štěpán, 90. Michalčák. ŽK: Zemánek, Bílek – Ulman, Nuc. Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Černý. Diváci: 210.

Mutěnice: Kaniš – Vavruša (58. Červinek), Jašíček, Zemánek (58. Pacl), Číž (78. Martinelli) – Helísek, Brychta, Bílek, Ševčík – Adamec, Obal.
Olomouc: Bárta – Stroupek, Bodeček, Ulma, Dreksa – Štěpán (88. Blaha), Nepožitek, Štětina (73. Volf), Klesnil, Nuc – Doležal (83. Michalčák).