Mutěničtí fotbalisté se chtějí se svou první třetiligovou sezonou rozloučit před svými diváky vítězstvím a pojistit si tak druhou příčku. Už jen dva body dějí fotbalisty Mutěnic od konečného druhého místa v MSFL.

Navíc největší konkurent juniorka Slovácka má hodně těžký los (nejdříve první Fulnek a nakonec zachraňující se rezervu Baníku). Do druhé ligy však postupuje pouze Fulnek. „Českomoravský fotbalový svaz sice u nás sondoval, jestli bychom měli zájem postoupit. Ale zatím to na postup nevypadá,“ uvedl sportovním manažer mutěnického klubu Petr Blaha. I tak chtějí Mutěničtí vyhrát. „Chceme se s diváky proti Karviné dobře rozloučit, tedy vítězstvím,“ poznamenal mutěnický trenér Igor Matůšek.

Tomu v posledním utkání v Lipové chyběli tři hráči základní sestavy. Tentokrát by to mohlo být lepší. Bubenko již trénoval, zato start Bílka a Petra je nejistý. Kdy se mladý gólman vrátí z reprezentační přípravy, ve které vychytal vítězství proti dvacítce Konga, není upřesněno. Hosté ze Slezska sehrají v sezoně poslední zápas na hřišti soupeře. „Budeme spoléhat na mladé kluky.

Chceme odehrát slušný zápas,“ předjímá sekretář a místopředseda klubu s prvoligovou tradicí Petr Hort. Dvě kola před koncem soutěže jsou Karvinští na osmém místě. „Chtěli jsme skončit do osmé příčky, ale mohlo to být lepší.

Na jaře se nám příliš nedařilo. Po odchodu některých hráčů jsme neměly adekvátní náhrady,“ nastínil příčiny propadu MFK v tabulce Hort. V posledním utkání s juniorkou Jihlavy ztratili Karvinští všechny body během deseti minut z penalt. „Sestavu z posledního zápasu asi měnit nebudeme, snad nastoupí i další dorostenec,“ dová Hort.

„V zápase nechceme připustil žádné překvapení, tedy ani ztratu bodu,“ uzavřel Blaha.