V úvodním kole se ve Vracově přišlo na ambiciózního nováčka podívat více než pět set diváků, ve druhém kole dorazilo na Slavkov podle některých zdrojů až šest stovek fanoušků. „Já myslím, že tady tolik lidí nebylo. Podle mě tak čtyři sta,“ myslí si trenér Bzence Libor Škodík.

I tak ale přilákal premiérový domácí zápas solidní návštěvu. „Zase tak vysoké návštěvy u nás nejsou pravidlem. Ve Vracově to bylo derby, oni postoupili loni, my jsme postoupili letos, lidé byli zvědaví. Na Slavkov u nás byla pouť, sjelo se hodně rodáků,“ hledá příčiny vysokých návštěv Škodík, který potvrzuje, že ve Bzenci nyní panuje fotbalová euforie.

„Na návštěvy si zatím nemůžeme stěžovat. Už v I. B třídě na derby s Kněždubem nebo Hroznovou Lhotou chodilo přes tři sta lidí. Snad jsme je i teď výkonem proti Slavkovu přitáhli,“ uvedl Škodík.

Zkušený trenér byl s výkonem svého mužstva spokojený. „Hráli jsme doma na pouť, a to nám velí povinnost vyhrát. Po prohře ve Vracově jsme šli za vítězstvím a po dobrém výkonu jsme ho uhráli,“ řekl Škodík.

Ten si pochvaluje i příchod zkušeného exligisty Hrotka. Bývalý stoper Ratíškovic, Jablonce a Slovácka přišel do týmu nováčka těsně před začátkem letošní sezony. „Situaci kolem Ríši jsme sledovali delší dobu. Věděli jsme, že není ve Slovácku spokojený, navíc bydlí pět kilometrů od Bzence. Potkal jsem se se svým bývalým spoluhráčem Michalem Kordulou, který je také Hrotkův velký kamarád a ten mi říkal, že Ríša chce skončit s profesionálním fotbalem, zapojit se do pracovního procesu a fotbal hrát na nižší úrovni. No, a je tady,“ usmívá se spokojený kouč.

Bzenec i díky zlepšenému výkonu ve druhém podzimním utkání může pomýšlet na boj o přední příčky 1.A třídy. „V první řadě se chceme stabilizovat, hrát někde ve středu tabulky do osmého místa. Ale ty ambice se těžko říkají, když moc neznáme soupeře, nemůžu hodnotit jejich kvalitu. Pokud však zopakujeme výkon proti Slavkovu a částečně proti Vracovu, tak můžeme hrát klidně v bezprostřední blízkosti za špičkou tabulky,“ uzavírá povídání Škodík.