Odchovanec Velké nad Veličkou nakonec dokázal klubové i školní povinnosti skloubit a diviznímu týmu pomohl v podzimní části k sedmému místu.

„Herně to mohlo být lepší. Na druhé straně to mohlo být také daleko horší. Když se dívám na složení mužstva, tak postavení v tabule asi odpovídá,“ uvedl Petr Spazier.

Zkušený zadák znovu patřil k nejlepším hráčům Ondrůškova výběru. Bývalý hráč Šardic a Slovácka vystřídal v podzimní části dva posty. Několik zápasů odehrál Spazier vedle Špačka ve středu obrany, při absenci několika hráčů nastoupil na místě defenzivního záložníka. „Lépe se cítím na stoperu,“ říká Spazier.

Hodonín střídal na podzim dobré výkony s těmi horšími. Na soupeřích hřištích se slováckému celku dařilo, před vlastním publikem se ale mladý tým herně a hlavně výsledkově trápil. „Doma jsme museli hrát do plné obrany a překonávat soupeře. Což nám moc nevyhovovalo, protože jsme měli vzadu mezery,“ pravil Spazier. „Naopak venku jsme hrávali právě naopak. Z pozorné obrany jsme vyráželi do brejků, které nám vycházeli,“ doplnil.

Podle Spaziera neměli dopolední začátky na výkony hodonínských hráčů vliv. „Časem to podle mě nebylo, i když ranní začátky asi nejsou pro fotbal nejlepší,“ míní.

Hodonín v domácím prostředí většinou rychle inkasoval gól, a pak jen marně doháněl náskok zkušenějšího soupeře. „Nevím, proč jsme dostali vždy na začátku utkání gól. Ale je pravda, že rychlá branka měla na konečný výsledek vliv,“ přiznal Spazier.

Ten svého rozhodnutí pokračovat v Hodoníně nelituje. „Do teď jsem to zvládal. To nejdůležitější mě ve škole začíná až teď,“ řekl Spazier, který už nemá po skončení podzimu na tréninky čas. „Teď se věnuji škole. I když trénujeme dvakrát týdně, já zůstávám doma a učím se,“ řekl Spazier.

Hodonín se musel v závěru první poloviny sezony obejít bez kouče Ondrůška, který kvůli neshodám s vedením RSM poslední dva duely vynechal. Mladý tým tak vedli trenéři dorostu Mario Rossi a Lukáš Fojtík.

Rodák z Velké nechtěl nepříjemnou situaci komentovat. „Je to mezi trenérem a vedením. S koučem Ondrůškem jsem později mluvil, ale o jeho konci v Hodoníně jsme se nebavili,“ řekl Spazier.

Ten byl měl v Hodoníně dokončit sezonu. „Nepřemýšlím o tom, že bych odešel. Pokud se nestane nic mimořádného a nepřijde mimořádná nabídka , tak zůstávám,“ uzavřel šestadvacetile­tý zadák.