Místní Jiskra totiž před sedmadvaceti lety slavila poprvé vítězství v krajském přeboru. Památná sezona 1971 – 1972 se navždy zapsala do kyjovské historie zlatým písmem.

Většina hráčů v týmu zůstala a v kyjovském dresu si dva ještě roky zahrála divizi. A bývalí hráči Kyjova se v sobotu 5. prosince znovu po letech setkali, aby si ve vinném sklípku zavzpomínali na společné zážitky.

„Sešli jsme se v Kyjově–Boršově u pana Vacenovského. Bylo to setkání na vysoké úrovni. Kluci si to chválili. Všichni se bavili, panovala skvělá atmosféra,“ řekl hlavní organizátor akce Zdeněk Mareček.

Ten se sešel se svými bývalý spoluhráči letos podruhé. V létě slavil Kyjov devadesát let od svého založení. A na oficiálních slavnostech nemohl nikdo chybět. I když nápad na další společnou akci vznikl právě tam. „Abych byl upřímný, na stadionu jsme se cítili trošku odstrčení. Tak jsme si řekli, že bychom se měli sejít. No a já jsem to zorganizoval,“ pravil Mareček.

Do Kyjova zavítali téměř všichni jeho spoluhráči. „Kromě Jana Gottwalda, který se kvůli nemoci omluvil, nikdo nechyběl,“ uvedl Mareček. Většina bývalých kyjovských fotbalistů přišla na akci i v doprovodu manželky. „Někdo nás musel hlídat,“ smál se Mareček.

Pozdravit své bývalé spoluhráče a kamarády přijel i asistent reprezentačního kouče František Komňacký. „Před odchodem nám vše poděkoval. Bylo na něm vidět, jak si po tom celoročním stresu potřeboval trošku popovídat, zazpívat,“ sdělil Mareček.

Povedená akce se točila hlavně kolem nejpopulárnější sportu planety. „Víceméně se tam hrál pořád fotbal,“ přiznal současný lodivod Vlkoše.