Radějov v letní přestávce sbírá trofeje. Účastník třetí třídy skupiny C v červenci vyhrál již druhý turnaj.

Na začátku prázdnin se Sokol radoval v domácím prostředí, když zdolal Sudoměřice a hodonínský Nesyt, v neděli pak zdolal Sudoměřice znovu a jako bonus si připsal i skalp Petrova, kterého udolal v penaltovém rozstřelu. „Jsme rádi, že se nám podařilo turnaj vyhrát. Věřím, že se nám podaří završit hattrick za týden ve Tvarožné Lhotě, kde rovněž startujeme," uvedl záložník Radějova Dušan Helísek, jehož počínaní sledoval v Petrově i bratr David, který působí v druholigovém Znojmě.

Finále nabídlo vyrovnanou bitvu. Ani jeden z týmů neměl výrazněji navrch. Skóre otevřel hostující Březina, domácí odpověděli trefou Lončíka. Další branky i přes několik slibných příležitostí a povedených střel nepadly, a tak přišly na řadu oblíbené penalty.

Dramatickou koncovku lépe zvládli hráči Radějova, kteří po výhře 4:2 zvedli nad hlavu pohár pro vítěze.

Pořádající oddíl, který turnajem oslavil pětaosmdesáté výročí založení oddílu fotbalu a pětadevadesáté výročí Sokola v Petrově, bral druhou příčku. „Jsme spokojení. Turnaj se po všech stránkách vydařil. Přišlo celkem dost lidí, divákům se zápasy musely líbit," uvedl jednatel Petrova Ladislav Krůtil.

Radějovští se do finále dostali přes Sudoměřice, které zdolali 2:1. „Náš výkon nebyl ideální, dost jsme se natrápili," uvedl Helísek.

Petrov zase v úvodním duelu zaskočil Strážnici. Jiskra sice v 5. minutě vedla už 2:0, ale o náskok ve druhém poločase po prostřídání mužstva přišla. Zápas po remíze 3:3 dospěl až do penalt. V nich nakonec byli úspěšnější domácí hráči. Zatímco fotbalisté Petrova byli při pokutových kopech stoprocentní, Strážničan Jan Varsamis neuspěl.

Jiskra, které na pohárovém turnaji scházeli brankář Píža, Běloch, Černoch 
i nová akvizice z Kněždubu Petr Bíla, si zvedla náladu 
v zápase o třetí místo, když oslabené Sudoměřice přehrála 4:0. Čtyřmi brankami ve dvou duelech se blýskl Karel Paška, jenž se stal nejlepším střelcem zajímavého klání.

Poraženým k lepšímu umístění nepomohl hokejbalista Martin Chovanec ani známí hokejisté Vladimír Vlk, Martin Hujsa a Zdeněk Jurásek, kteří za Sudoměřice nastoupili. „Fotbal teď moc nehrávám. Beru to jako takové zpestření. Chtěl jsem se jenom proběhnout a pobavit se," řekl Martin Hujsa.

Slovenskému trenérovi Mariánu Cingelovi se ale vystoupení mužstva nehodnotilo lehce. „Musíme si doma udělat pořádek. Jedeme na turnaj se čtyřmi hokejisty. Bohužel nejsou lidi. Máme úzký kádr a těžko sháníme hráče," pronesl Cingel.

Pohárový turnaj v Pertrově 2016

Finále: Petrov – Radějov 1:1 (1:1), 4:2 na penalty. Branky: Lončík – Březina

O 3. místo: Strážnice – Sudoměřice 4:0 (2:0), Karel Paška 2, Zdeněk Čech, Jiří Mašina z penalty.

Semifinále: Petrov – Strážnice 3:3 (1:3), 5:4 na penalty, Zdeněk Macháček 3 – Karel Paška, Zbyněk Vávra. Radějov – Sudoměřice 2:1 (1:1), Ondřej Šebesta, Petr Šmach – Kamil Stanický. Rozhodčí: I. Zima – Čikl, Tománek. Diváci: 300.