Letošní ročník měl stejně jako čtyři předešlé velmi dobrou úroveň. „Jsem moc rád, že si vedení Slovácka i hlavní organizátoři turnaje na mého syna i po těch pěti letech vzpomněli. Myslím, že turnaj je čím dál kvalitnější a náročnější. Věřím, že se sejdeme opět za rok,“ řekl otec tragicky zesnulého fotbalisty Jiří Voříšek.

Čestný výkop provedla a dvoudenní turnaj zahájila jeho dcera Lucie.

Samotný turnaj opět nabídl řadu pohledných zápasů. Skupinu A, která se hrála v Ratíškovicích, ovládlo Slovácko. Ze druhého místa nakonec postoupila do semifinálových bojů Sparta. Ta získala čtyři body stejně jako maďarský Györ. O postupu letenských nakonec rozhodly lépe zvládnuté pokutové kopy ve vzájemném utkání.

V sousedním Rohatci se dařilo tradičně silné Slavii, která bez ztráty bodu postoupila mezi čtyři nejlepší týmy. Ze druhého místa šly dál Teplice. Mladíci z Brna vedení dlouholetým mládežnickým koučem Slovácka Romanem Sklenářem skončili třetí.

V semifinálových bojích se zrodilo jedno překvapení. V nejkvalitnějším zápase turnaje porazila Sparta tradičního rivala z Edenu 1:0. Stejným výsledkem skončil i duel Teplic se Slováckem.

V zápase o třetí místo nedokázal pořadatelský oddíl udržet těsný náskok a po porážce 1:2 obsadilo Slovácko neoblíbené čtvrté místo. „Branky jsme obdrželi po hrubých individuálních chybách, které by se na této úrovni už neměli dělat. S celkovým umístěním jsme ale spokojení. Narazili jsme na kvalitní soupeře, se kterými se běžne nesetkáme. U týmu jsem teprve tři týdny a během turnaje jsme si o jednotlivých hráčích udělal určitý obrázek,“ řekl kouč Slovácka Miroslav Hlahůlek.

Spokojený byl nakonec i trenér sešívaných. „Semifinále nám nevyšlo hlavně po stránce skórování. Jinak to byl kvalitní turnaj s těžkými soupeři. Je to určitě dobrá konfrontace,“ sdělil mladý kouč Slavie Daniel Abrhám.

Ten společně se stovkou příznivců shlédl finále, ve kterém Teplice přehrály Spartu 3:0. Odveta za loňský rok se pražskému celku vůbec nepovedla. „Z hlediska umístění jsem samozřejmě spokojený, i když z finálové porážky jsme trošku zklamaný. Na druhé straně je to příprava. U mužstva jsem krátce a zkloušeli jsme všechny hráče. Většina týmů si vybrala slabší i silnější chvilky. Každý zápas byl jiný. I proto je tento tunaj tak zajímavý,“ pravil lodivod Sparty Miroslav Krieg.

Jediný Sparťan, který se radoval z triumfu byl tak Václav Budka. Dlouholeta opora letenských totiž v současné době trénuje právě mladší dorostence Teplic.

Z pohárového vítězství měl velkou radost i jeho zkušenější kolega. „Obhájit titul je hezké. Prověřili jsme si hráče, kteří k nám přišli na zkoušku. K prvnímu dni jsme měli nějaké výhrady. Nakonec se nám podařilůo Spartu přehrát. Fyzicky i fyziologicky jsme na tom byli asi o něco líp. Sparta mi přišla dost unavená,“ poznamenal Zdeněk Múller.

Pátý nakonec skončil maďarský Györ, šesté místo obsadilo Brno. Poslední dvě příčky zbyly na celky ze Slovenska. Sedmá byla Nitra, poslední skončila Dubnica.

Nejlepším střelcem turnaje se stal se třemi brankami sparťanský forvard Lukáš Juliš, který v penaltovém rozstřelu porazil Sparťana Hovorku i teplického Kukačku. Cenu pro nejlepšího hráče převzal kapitán vítězného týmu Denis Valenta. Nejlepším gólmanem byl vyhlášen Luděk Vejmola ze Slovácka.

Ceny předávali manažer mládeže 1. FC Slovácko Jakub Skobik, předseda Baníku Ratíškovice Josef Melichar a odchovanec ratíškovického fotbalu a současný hráč ligového Slovácka Michal Kordula.

Memoriál Ondřeje Voříška – 5. ročník

Semifinále: Slovácko – Teplice 0:1, Sparta Praha – Slavia Praha 1:0

O 3. místo: Slovácko – Slavia Praha 1:2

Finále: Teplice – Sparta Praha 3:0

Konečné pořadí:

1. FK Teplice

2. AC Sparta Praha

3. SK SLavia Praha

4. 1. FC Slovácko

5. FC ETO Györ

6. 1. FC Brno

7. FC Nitra

8. MFK Dubnica

Nejlepší hráč turnaje: Denis Valenta (Teplice)

Nejlepší střelec: Lukáš Juliš (Sparta Praha)

Nejlpeší brankář: Luděk Vejmola (Slovácko)