Šikovný mladík, který hraje za přípravku Miravy, se na stadionu ratíškovického Baníku společně se spoluhráči, kamarády a spolužáky v pátek dopoledne zúčastnil oblíbené akce Můj první gól. „Fotbal hraji už dva roky. Moc se mi líbí, rád střílím branky. Nejvíce jsem jich dal patnáct," chlubí se Filip Halla.

Šikovný mladík mezi ostatními dětmi vynikal pohybem i dovednostmi a za své výkony zaslouženě obdržel medaili. „Nejlepší byla hra na dvě branky. Slalom už znám, takže mě tolik nebavil, ale ostatní disciplíny byly zábavné," říká Halla, který si domů kromě zážitků odnesl také plakát Slovácka, náramek, nápoj a oblíbenou tatranku.

Do projektu, jenž se uskutečnil v rámci měsíce náborů Fotbalové asociace České republiky, se zapojilo 180 dětí ze dvou mateřských a jedné základní ratíškovické školy. Povedený den si užil také sedmiletý Dominik Vařák. „Nejvíce se mě bavilo skákat mezi kruhy a slalom," uvedla další naděje ratíškovického klubu, která se fotbalu věnuje už čtyři roky. „Fotbal hraji hlavně pro zábavu s kamarády, na které se vždycky těším," svěřil se Vařák.

Chlapcům a dívkám se v pátek dopoledne věnovali mládežničtí trenéři Petr Vacenovský, Jan Toman a Jakub Bábíček, kterým zdatně sekundovali hráči prvního mužstva Lukáš Vrba, Viktor Šimek či Jaromír Kotásek, členové výkonného výboru Radim Kopl a Stanislav Stříž nebo věrný fanoušek Radek Michenka. „Všichni to dostali za odměnu," usmívá se ratíškovický předseda Petr Koplík. „Dělám si samozřejmě srandu. Kluci k tomu přistoupili zodpovědně. V práci si vzali dovolenou a přišli nám dobrovolně pomoct," oceňuje Koplík.

Náborovou akci, která se uskutečnila v rámci měsíce náborů FAČR, si nenechala ujít ani ratíškovická starostka Anna Hubáčková. „Vezměte tuto akci jako příležitost ověřit si, zda vás hra s balonem baví, nebo nebaví. Jestli vám to půjde s míčem u nohy nebo v rukách, už je nám jedno. Hlavní je, že se budete hýbat. Trénink i lidské síly jsou v životě potřeba," říká Hubáčková.

V areálu Baníku se objevil také předseda Okresního fotbalového svazu Hodonín Petr Kotásek nebo asistent trenéra ligového Slovácka Jiří Dekař. „Jsem nesmírně rád, že se tato akce už podruhé koná právě v Ratíškovicích, které jsou sportovní obcí a mají nejen fotbalovou tradici. Chci, abyste si den užily, zadováděly a samozřejmě aby vás tato akce přitáhla na fotbalové stadiony. I v dnešní době platí, že když si děti hrají, tak nezlobí," prohlásil Kotásek.

Akci moderoval ratíškovický předseda Petr Koplík. Nový šéf Baníku společně s kolegy z výkonného výboru práci s mládeží přikládá velký význam. „Stejně jako ostatní kluby na Hodonínsku momentálně bojujeme hlavně s mládeží. Chceme rozšířit členkou základnu a doplnit družstva o další chlapce a dívky. Nejsme na tom úplně špatně," uvedl Koplík.

Vedení Ratíškovic by žáky i dorost rád viděl ve vyšší soutěži, takže jedná se sousedními Dubňany o možnosti přihlásit družstva do krajského přeboru. „Jsme s nimi předběžně domluveni. Rozhodující setkání bude devátého května," informuje Koplík.

Nejmladší kluci Ratíškovic zase nastupují společně s kamarády z Milotic. V okresním přeboru přípravek a na různých turnajích vystupují pod názvem Mirava. „Tato spolupráce se nám vyplácí," říká Koplík.