„Dostal jsem balon na šestnáctku, podíval se, kde stojí gólman. Chtěl jsem to umístit, bohužel to nevyšlo,“ řekl krátce po utkání Přikryl.

V Olomouci si od mládežnického reprezentanta dost slibují. I kouč české reprezentace Jaroslav Hřebík dal talentovanému univerzálovi šanci.

Přikryl náročného trenéra rozhodně nezklamal, ale proti Rusku se stejně jako ostatní spoluhráči příliš neprosadil. „Byl to těžký zápas. Na velkém hřišti se nám špatně hrálo,“ pravil Přikryl, který už má za sebou několik ligových zápasů. „Je těžké srovnávat. Nasazení i rychlost jsou podobné,“ tvrdí Přikryl.

Na Řepku však na kyjovském pažitu nenarazil. „To ne. Ale taky tam měli několik dobrých silových hráčů,“ usmál mladý Hanák.

V prvním týmu Sigmy pravidelně nastupoval na místě pravého obránce. Do zálohy nebo na křídlo se dostal až později. I úvodním kvalifikačním duelu nastoupil ve středové řadě. V závěru utkání se přesunul na hrot, gól však nedal.

Utkání pečlivě sledoval i trenér Olomouce Zdeněk Psotka. Ten má v Hřebíkově výběru dva svěřence. Kromě Přikryla ještě obránce Hálu. Bývalý zadák Sigmy Kalas už patří Chelsea. „Trenér mi popřál hodně štěstí. Za výkon mě ale asi nepochválí,“ pronesl Přikryl, který měl v Kyjově rodiče a další příbuzné.

Ti viděli bezbrankovou remízu. „Šance jsme měli, mohli jsme i vyhrát. Důležité je, že zůstáváme ve hře o postup,“ říká Přikryl.