Zatímco v předcházejících sezonách by se šestnáct výher, šestapadesát bodů a devětašedesát nastřílených branek slavilo, po příchodu posil v zimní přestávce Konečného, Paděry, Hanuse a dalších borců se od mužstva dotovaného silným sponzorem čekalo víc. „Hlavní úkol se nám nepodařilo splnit, důvodů bylo samozřejmě víc. Příčiny ale hledáme hlavně v sobě," říká hodonínský trenér František Komňacký.

Známý kouč moc dobře ví, kde hlavní aspirant na postup do MSFL přišel o první místo a zřejmě i třetí ligu. „Bohužel hlavně na začátku jara jsme po zbytečných remízách poztráceli spoustu bodů. Mrzí nás hlavně ty z domácího prostředí, které nás nakonec stály prvenství," pronesl Komňacký.

Zkušený trenér, který v minulosti dovedl Ostravu i Ružomberok k mistrovskému titulu, sice našel optimální sestavu, značně nevyrovnané výkony ale fanoušky ve většině případů neuspokojily.

„Naše hra měla vzestupnou tendenci," tvrdí Komňacký. „V posledních domácích zápasech jsme přehrávali soupeře a bodovali naplno. Ve hře byly vidět posuny," přidává.

Hodonín k vytouženému postupu nedovedly ani góly a přihrávky mazáka Polácha, k jehož výkonům se nikdo ze spoluhráčů pořádně nepřiblížil. „Byť jsme cíl, který jsme si v polovině sezony dali, nesplnili, nemohu říct, že by sezona byla zbytečná," říká čtyřiašedesátiletý odborník, jenž v minulosti působil i jako asistent trenéra národního týmu. „Naopak Hodonín po několika sezonách, kdy hrál spíše v dolní polovině tabulky, dokázal, že má momentálně dost silné mužstvo na to, aby hrálo na špici tabulky," pokračuje Komňacký, který věří tomu, že co se mužstvu nepodařilo letos, to dokáže s určitými změnami příští sezonu.

Vedení klubu chce opory udržet, doplnění kádru je ale nezbytné, což ví i hodonínský kouč. „Někteří hráči prokázali kvalitu a byli bychom rádi, aby u nás zůstali. Výkony některých naopak zůstaly za očekáváním, ale tak to ve fotbale je," uvedl Komňacký. „My si to s vedením klubu vyhodnotíme a uděláme všechno pro to, abychom do další sezony vstoupili silnější a abychom postupový cíl tentokrát splnili," doplnil.

Hlavní zodpovědnost bude znovu ležet na trenéru Komňackém, který dál bude šéfovat hodonínskému prvnímu mužstvu. „Trénování ve velkém fotbale jsem se vzdal, v Hodoníně jsem hlavně kvůli lidem, kteří mě oslovili a kteří mi v minulosti dost pomohli. Já to beru jako určité splacení dluhu, který k panu Komárkovi mám. Když stál o to, abych v klubu zůstal, tak jsem se rozhodl, že budu pokračovat," dodal.