O ničem jiném se v Násedlovicích, které vedou po podzimu třetí třídu skupinu A, nemluví. Úspěchem bude pouze první místo a postup do vyšší soutěže. Jinou variantu si vedení Moravie vlastně ani nepřipouští.

„Lidé z výboru mě angažovali s tím, abyhc tým dovedl do okresního přeboru,“ říká kouč Stanislav Urbánek, který do Násedlovic přišel před začátkem letošního ročníku. Bývalý kouč Uhřic a Dambořic byl hned od začátku angažmá vystaven velkému tlaku.

Násedlovicím se ale od začátku sezony dařilo. Tým z Kyjovska se po úvodních pěti kolech usadil na čele soutěže. První zaváhání přišlo až v šestem koel, kdy lídr soutěže doma ztratil dva body s Nenkovicemi. O týden později se zrodila jediná porážka Moravie. Následovice nestačily na Lužice, kterým podlehly 2:4.

Měsíc září pak zakončil vedoucí tým další remízou s béčkem Milotic. „S podzimní částí nejsem tak úplně spokojený. V některých utkáních jsme totiž zbytečně ztratili důležité body,“ řekl Urbánek.

Toho mrzí hlavně zmiňované venkovní duely v Lužicích a v Miloticích a domácí remíza s Nenkovicemi. Závěr podzimní části ovšem borcům z Násedlovic vyšel parádně. Díky sérii vítězství přezimuje Moravia na čele tabulky. Druhé Žádovice ztrácejí na lídra soutěže tři body. Třetí Kostelec je o další bod zpět.

„První cíl jsme splnili. Pokud bychom soutěž nevedli, tak jsem tam skončil,“ uvědomuje si Urbánek.

Ten spoléhal v první polovině sezony hlavně na stopera Antonína Svatoše, útočníka Jakuba Horák a bratry Svozilovy. Sehraný tým zůstane i ve druhé polovině sezony pohromadě. „O Horáka mají zájem Svatobořice. My ho ale nehodláme v této situaci pustit. Až postoupíme, klidně tam může jít,“ říká Urbánek, který by rád v týmu přivítal alespoň dvě nové tváře. „Mužstvo potřebuje doplnit. Proto chci přivést do Násedlovic dva kvalitní fotbalisty,“ pravil Urbánek.

Zkušený trenér má zálusk na obránce a ofenzivního záložníka. „Jména zatím neprozradím, ale oba jsou z vyšší soutěže,“ uvedl Urbánek.

Násedlovice zahájily zimní přípravu na Silvestra. Vedoucí tým třetí třídy se připravuje na jarní dovety v domácích podmínkách. „V plánu máme jeden halový turnaj a pět přípravných zápasů,“ informoval kouč Moravie.

Urbánek musí načasovat formu na začátek dubna, kdy startuje jarní část sezony. Následovice čeká hned na úvod náročný souboj. „Zápas v Kostelci hodně napoví. Musíme se na tento duel pečlivě připravit. Pokud vyhrajeme, odskočíme soupeři na sedm bodů, což je hodně,“ míní Urbánek.

Kromě Kostelce se o postup poperou i Žádovice. Ve druhé skupině třetí třídy je o vítězi rozhodnuto. KEN Veselí má totiž po čtrnácti kolech na čele soutěže třináctibodový náskok před druhým béčkem Bzence. Klub ze Zarazic by tak o postup připravila pouze totální ztráta formy, shoda neuvěřitelných náhod nebo odpočet bodů.