Hodonín o své výhře rozhodl čtyřmi góly v rozmezí devíti minut. Hattrickem se blýskla Ilona Podrazilová, dva góly dala kanonýrka Blahová.

Zápas poznamenala baráž o nejvyšší soutěž. Přestože v neděli čekala na Jihlavu odveta kvalifikace o postup do ženské ligy, sobotní utkání druhé ligy musely domácí hráčky odehrát. „Zápas se mně těžko hodnotí, protože Jihlava hrála tři kola před koncem soutěže baráž o postup do první ligy a proti nám tak nastoupila juniorka. V soutěži mužů je to nepochopitelná věc, ale i v tomto případě jde vidět, že ženský fotbal má stále ještě rezervy v organizaci. Je to podobné, jako kritika umělé trávy, která byla v minulých dnech,“ uvedl trenér Nesytu Richard Dobeš.

Cennou příležitost tak dostaly náhradnice a hráčky z jihlavského béčka. To se negativně projevilo na výkonu, domácí hráčky nestačily na Hodonín zejména fyzicky. V rozmezí desáté a devatenácté minuty čtyřikrát po individuálních chybách inkasovaly a nakonec prohráli 0:5.

„Nechci ale snižovat výkon našeho mužstva. Holky si užily krásný stadión, na výborném trávníku dobře kombinovaly a hlavně na začátku utkání byly produktivní,“ pochválil tým Dobeš, který ocenil i výkon Podrazilové. „Po operaci dala v každém zápase gól. Mám podezření, že jí v nemocnici vyměnily nohy,“ vtipkoval Dobeš. Toho potěšila i Bílíková. „Mimo celého útoku bych chtěl pochválit Bílíkovou, která měla každou hlavičku a ještě stihla útočit,“ řekl mladý kouč.

Na skvěle připraveném trávníku, kde se odehrálo středeční finále Ondrášovka cupu, nastoupily hráčky Nesytu ve šlágru kola proti vedoucímu celku z Jihlavy. Zajímavý už byl pohled na lavičky náhradníků. Zatímco u domácích se tísnilo sedm náhradnic, na lavičce Nesytu seděla osamocená Měchurová.

Přesto začal Nesyt ofenzivně. V úvodní šanci selhala Blahová. Domácí hráčky přidaly, začaly se tlačit před branku hostů, ale vyloženou příležitost si nevytvořily. Hodonín poprvé udeřil v 10. minutě. Po rohovém kopu Koplíkové hlavou uklidila míč do sítě Podrazilová, která se prosadila křížnou střelou o tři minuty později. Kanonáda Nesytu pokračovala i v dalších minutách. Pohotová Blahová vrátila míč do šibenice po špatnému odkopu brankářky Vaníčkové. Hostující útočnice se prosadila i po závaru před brankou Jihlavy a z malého vápna pohodlně zvýšila na 4:0. Poločas snů zakončila ve 44. minutě Podrazilová, která po přihrávce Blahové zkompletovala hattrick.

Další šance Podrazilové, Koplíkové a Lamáčkové zůstaly nevyužity.

Ve druhé půli se Hodoňanky předháněly v zahazování šancí. Po gólu volaly hlavně nájezdy Blahové a Lamáčkové. V závěru se osmělily i domácí hráčky a Hykšová musela zasahovat po nájezdu jihlavské útočnice.

„Výhra na hřišti vedoucího týmu potěší a rozhodně neřešíme, kdo proti nám hrál. I my máme své zraněné a nikoho to nezajímá,“ pravil Dobeš. „Každopádně můžeme Jihlavě závidět široký kádr a zázemí. Soupeři jsme popřáli hodně štěstí v baráži proti Liberci,“ pronesl Dobeš.

Hodonín se po vysoké výhře přiblížil vedoucí Jihlavě na tři body. „Ve zbývajících dvou zápasech bychom rádi udrželi jarní neporazitelnost,“ přeje si Dobeš. Výhru z Jihlavy bude chtít Nesyt potvrdit v sobotu proti Ocmanicím. Zápas začíná na hřišti v Rybářích v 16.30.

Vysočina Jihlava – Nesyt Hodonín 0:5 (0:5)

Branky: 10., 13. a 44. Podrazilová , 18. a 19. Blahová

Jihlava: Vaníčková – Lačná, Wasserbauerová, Krejčová (60. M.Žampová), Procházková (60. Nováková), Dáňová, Walicová (56. Křížová), P.Žampová, Ryšavá, Šťastná (56. Štefaniková), Francálková.

Hodonín: Hykšová – Jančová, Dřímalová, Bílíková, Hlaváčová – Lamáčková, Šťastná, Fritzová, Podrazilová – Blahová, Koplíková (75. Měchurová)