Tým s nejlepší defenzívou hostil nejúdernější útočnou dvojici v soutěži. Domácím šlo o to, udržet se v kontaktu čtvrtého a pátého místa. „Budu spokojený, když budeme do pátého místa. Tomu odpovídá i trénovanost, účast kluků na trénincích totiž nebyla valná. A to i kvůli tomu, že jsme měli pořád čtyři, pět zraněných hráčů. Takže sestava se točí. Když ale v Mokré a ve Veselí uděláme těch šest bodů, tak můžeme ještě přeskočit i Velkou a dostat se snad až na třetí místo, což by byl úspěch,“ přeje si kyjovský trenér a bývalý hráč pražské Sparty Vratislav Chaloupka.
Hosté by mohli díky vítězství v Kyjově pomýšlet i na boj o druhou a třetí příčku, neboť ve čtvrtek hrají v Dědicích. Ale na pažitu městského stadionu jim ve středu zálohy chyběl D. Macko. „Dušan Macko nám chyběl, je zraněný. Podobně je na tom i druhý Macko. Toho jsem musel kvůli zranění střídat. Máme ještě další hráče, kteří nejsou úplně vylečení, ale nemáme za koho vystřídat. Takže musí hrát celé utkání, což je pro ně náročné,“ upozornil trenér Kordárny Petr Kohůt st.
Od začátku se hrál pohledný a útočný fotbal. Veličané hrozili hlavně z brejků. První dvě možnosti v 6. a 10. minutě nevyužil nejlepší střelec soutěže P. Kohůt ml., který nepřekonal dobře chytajícího Nedvědického. Domácí se do šancí dostávali po kombinacích. Ve 14. minutě zachraňoval po akci Klimka a koncovce Lipčíka hostující brankář Sládeček jen reflexívně. Na druhé straně trefil Karásek po závaru břevno Nedvědického branky. Kvalitní první pětačtyřicetiminutovku zakončili domácí sérií standardek a velkou šancí Orlovského, který ze šesti metrů přestřelil velickou branku.
Po přestávce měli více ze hry Kyjované. Svoji převahu využili v 61. minutě, kdy utekl horňácké obraně Lipčík a překonal gólmana hostí. Poté mohli domácí svůj náskok zvýšit, ale po centru T. Macka kapitán Půček těsně minul branku hostů. V 77. minutě již střídající Ondráš přehodil Sládečka, avšak velický obránce Škopík ještě dokázal míč před brankovou čárou vykopnout. Hosté byli nejblíže k vyrovnání v 86. minutě, kdy z přímého kopu z pětadvaceti metrů trefil Kučera tyč Nedvědického branky.
Zápas doprovázela pěkná fotbalová atmosféra, kterou vytvořili fanoušci obou klubů.
Názory trenérů po utkání:
Vratislav Chaloupka (Kyjov): „Přesně jsme věděli, co bude Velká hrát – dlouhé nakopávané balony, a čekali na naši chybu. V prvním poločase jsme si vytvořili tři ložené šance. Bohužel naše zbrklost a chybějící odvaha jít do šestnáctky… Ve druhé půli jsme hráli ještě lépe kombinačně a vytvořili jsme si znovu šance a jednou to tam spadlo. Zaplaťpanbůh za to. Myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.“
Petr Kohůt st. (Velká n/V.): „Do třicáté minuty jsme byli lepší mužstvo než domácí, zasloužili jsme si dát i nějaký gól. Pak již to bylo vyrovnané. A od druhého poločasu byl lepší Kyjov, trošku nás tlačil, ale velké šance si nevytvářel. Situaci, ze které padl gól, jsme mu nabídli sami. Po výkopu brankáře jsme míč neudrželi na polovině, šel hned zpátky, obrana jej trestuhodně pustila za sebe. Pak jsme sice měli tlak, ale výraznější šanci jsme si nevytvořili.“
Kyjov - Velká n/V. 1:0 (0:0)
Branka: 61. Lipčík. ŽK: Orlovský – P. Kohút. Rozhodčí: Pospíšil - Nejezchleb, J. Trávníček. Diváci: 260.
Kyjov: Nedvědický – Orlovský, Fišer, Žaroský, Chaloupka – Půček, Šťastný, T. Macek, Přikryl (69. Ondráž) – Lipčík (87. S. Macek), Klimek (90. Velecký).
Velká: Sládeček – Machálek, Štefánek, Miškeřík, Škopík – L. Macko (76. Zháňal), Trýska, Karásek, Valášek – Kučera, P. Kohút.