Jak jste se vlastně dostal na fotbalové hody do Tvrdonic?
V Anglii už nám sezona skončila, takže jsem měl v plánu jet na jižní Moravu za rodiči do Prušánek. O akci v Tvrdonicích jsem se dozvěděl zhruba před měsícem, kdy mě oslovil Dušan Svoboda, jestli bych nechtěl přijet. A jelikož jsem měl cestu, tak jsem se rád zastavil a mladé fotbalové naděje podpořil.

Co pro vás znamená, být opět na jižní Moravě?
Jsem velmi rád, že můžu být zase na chvíli ve svém rodném kraji. Mám tady hodně známých, kamarádů, ale i fotbalových trenérů, takže je to velmi příjemné po těch letech si s nimi povykládat. Také mám velkou radost, že vyšlo počasí. Přeci jenom v Anglii pořád prší (směje se).

Hlavní osobností akce byl Tomáš Rosický. Jak dlouho jste se neviděli?
S Tomášem jsme se neviděli asi rok. Naposledy jsme spolu hráli ve Spartě Praha.

I když teď působíte v Anglii, sledujete českou ligu?
Ano, všechno stíhám sledovat. Dokonce minule, když jsem přijel domů, tak jsem se byl podívat na zápas Prušánek ve třetí třídě. Přiznám se, že do Hodonína jsem se ještě nedostal, ale výsledky sleduji.

Co říkáte na sestup Zbrojovky Brno? I tam jste hrával.
Je to tak. Samozřejmě už je to doba, takže moc kluků odtud už neznám. Ale některé funkcionáře poznám. Co se týká týmu jako takového, tak se jim nedařilo už v sezoně. Myslím si, že nejde o problémy na hřišti, ale ve vedení. A pak se to samozřejmě odráží na výsledcích.

Fotbalisté Hodonína (v červených dresech). Ilustrační foto.
Tři zápasy v jednom týdnu a tři výhry. Fotbalisté Hodonína můžou být klidní

Kromě české ligy jste vystřídal i hodně zahraničních klubů, kterých bylo celkem pět. Kde se vám líbilo nejvíce, jak po stránce fotbalové, tak životní?
Musím říct, že po stránce životní jsem zklamaný z Anglie. Samozřejmě fotbal je tam super a na úplně jiné úrovni. Město Hull je na severu Anglie, kde většinu času prší. Navíc je to u moře, takže tam hodně fouká. Je to pro mě asi jedna z nejhorších zemí na bydlení a žití. Předtím jsem vlastně byl v Belgii v Bruselu. Pak ve Fiorentině, což bylo krásné město. A na Ukrajině v Dněpru to byly nejlepší časy, jak po té fotbalové, tak i lidské stránce.

A v Německu?
V Německu jsem nehrál. Nevím, proč je na wikipedii uvedeno, že jsem tam hrál (smích). Měl jsme sice s Leverkusenem podepsat smlouvu, ale nějak to nedopadlo, takže jsem nakonec z Brna šel do italské Fiorentiny.

Hull minulý rok vypadl z Premier League. Chtěli jste se tam letos zřejmě vrátit?
Byl to vlastně náš cíl. Ale bohužel jsme nechytili začátek sezony, čili jsme bojovali jen na spodku tabulky.

Jak vám vyhovuje anglický fotbal?
Parádně. Je to můj styl. Já jsem byl vždycky takový tvrďák (směje se). Takže mi anglický fotbal sedí.

Je s vámi v kádru i nějaký jiný Čech?
Není. Jsem jediný.

Kolik odehrajete celkem zápasů za celou sezonu?
Soutěž je velmi náročná. Jenom v lize odehrajeme okolo šestačtyřiceti utkání. S poháry to dohromady dělá padesát klání za sezonu.

Anglicky už umíte dobře?
No. Jako domluvím se (smích). Když přijedu do Londýna, tak perfektně rozumím, ale v Hullu mají ten svůj akcent, takže je to trochu těžší.

Žijete s někým v Anglii?
Se svojí manželkou.

Ilustrační foto.
Pořádně se nadřeli. Hodonínští fotbalisté urvali s Uherským Brodem vítězství 1:0

V Hullu jste rok, nepřemýšlel jste o změně?
Tak v Anglii mám ještě rok smlouvu. Potom uvidíme, jestli mi ji prodlouží, nebo ne. Samozřejmě pokud by to šlo, rád bych se ještě někam podíval. Nechtěl bych svoji fotbalovou kariéru ukončit v Hullu.

Co třeba zavítat do vyšších vod?
Dostat se výš, třeba do Premier League je velmi obtížné. Trenéři mají široké kádry, ve kterých je třeba třicet hráčů. Vlastně v Anglii se hraje v úterý a v sobotu, takže zranění jsou velmi častá, a když některý hráč nemůže hrát, zastoupí ho někdo jiný.

Herní cyklus je dost náročný. Co ten tréninkový?
Trénujeme každý den. Většinou dopoledne. Ale je pravda, že v Anglii více hrajeme, než trénujeme.

Vaším oblíbeným klubem je Chelsea. Chtěl byste za ni hrát?
Tak chtěl bych, ale nemyslím si, že bych se tam dostal. V této fázi života už musím být realista a vědět, na co mám. Přeci jen mi už táhne na třicet (smích). Pokud mi to zdraví dovolí, chtěl bych fotbalovou kariéru ukončit v Prušánkách. Nebo v Hodoníně. Tomáš Polách tam hrál taky dlouho.

Teď máte volno, kdy vám začíná příprava na novou sezonu?
Až na konci června se vracím do Anglie.

Budete mít nějaké soustředění v rámci přípravy?
Ano, budeme. Letíme na týden do Portugalska, kde budeme mít i nějaké přípravné zápasy. Minule jsme hráli třeba proti Benfice.

Dal jste v letošní sezoně nějaké branky?
Nepoštěstilo se mi.

Kulturista Pavel Forman získal v kategorii Master bronz.
Kulturista Pavel Forman si ze Santa Susany přivezl v kategorii Masters bronz