To však vůbec nikomu nevadilo. Domácí odehráli v těžkých podmínkách nadstandardní utkání, divákům společně se soupeřem nabídli mimořádnou podívanou. „Nerad kluky chválím, ale tentokrát musím udělat výjimku. Opravdu jsme hráli velmi dobře," uvedl náročný kouč Sokola Libor Grabec starší. Zkušený kouč však vyzdvihl i výkon protivníka. „Mikulov hlavně v prvním poločase hrál velmi rychlý a kombinační fotbal. Snažili jsme se mu vyrovnat, na soupeře platil hlavně důraz," řekl Grabec. Ten měl informace od hráčů ze sousední Hroznové Lhoty a tak fotbalisté Kněždubu byli na silného protivníka velmi dobře připraveni. „Byli jsme ostražití a nenechali soupeři prostor," uvedl Grabec.

Ofenzivu Pálavy táhli především mladíci Levai s Křivánkem, které doplňovali další šikovní hráči. Kněždubu v ofenzivní partii pomohla vedoucí branka Zelinky, který v 7. minutě skóroval po přihrávce Marka Bíly. První střelu ještě hostující gólman Mimochodek zblokoval, ale proti dorážce už byl krátký.

Mikulov i po obdržené brance útočil. Vyrovnat mohli hosté po standardní situaci. Při trestném kopu domácí tým podržel výtečný Podolan, který střelu přes zeď do šibenice vyrazil na roh. „Byl to klíčový zákrok," pochválil svěřence Grabec.

Domácí, kteří nastoupili bez Ondřeje Bíly, Rýpara a Romana Grabce, mohli ještě do přestávky své vedení navýšit, ale Marek Bíla s Durnou po Janíkově přihrávce nedokázali pořádně zakončit. Sokol se jinak za stavu 1:0 nikam nehnal. Domácí pozorně bránili a čekali na chyby ofenzivně laděného protivníka. Chytrá hra Sokolu náramně svědčila. Celek z Veselska Mikulov zmrazil hned na začátku druhé půle, kdy střelu Martina Durny nekompromisně dorazil do sítě nekrytý Zelinka. Domácí dál hrál skvěle. Důrazný styl na Pálavu platil. V 55. minutě, po nejhezčí akci zápasu, završil Zelinka hattrick. Gólu na 3:0 předcházela spolupráce Marka Bíly a Janíka.

V té chvíli bylo definitivně rozhodnuto. Odpor Mikulova s přibývajícími minutami a obdrženými brankami slábl, navíc nervózní hosty v 73. minutě oslabil Mikulenka, který byl po hrubém nesportovním chováním vyloučen.

Kněždub početní výhodu perfektně využil. Čtvrtý gól přidal famózní Zelinka, na 5:0 zvýšil David Grabec a triumf Sokola po vyšachování obrany završil Libor Smištík. „Odehráli jsme jeden z nejlepších zápasů za poslední roky. Dařilo se nám herně i střelecky. Nerad a málo chválím, ale dneska musím. Opravdu si to v tom vedru zasloužili," pronesl Grabec.

Báječnou premiéru v dresu Sokola si užil Lubomír Janík. Bývalý hráč Veselí nad Moravou a Rohatce se na Hodonínsko se ze Zlínska, kde hrál první B třídu, z rodinných důvodů vrátil zpět domů. „Luboš nám do naší mozaiky celkem zapadl. I když patří mezi subtilní hráče, je to štírek, který nám hodně chyběl. Proti Mikulovu dokázal, že dokáže vyhrát souboje s vyššími stopery. Obranu soupeře velmi zaměstnával. Bude pro nás posilou," dodal Grabec.

Trauben rozhodl duel se Strážnicí v nastavení

Dramatickou zápletku a koncovku mělo nedělní utkání v Hroznové Lhotě. Domácí Trauben ve strhujícím finiši sebral Strážnici bod, když v nastaveném čase nejprve rozhodl stoper Petr Laga a pak přidal pojistku střídající dorostenec Filip Gazárek.

Hroznovka se po rozpačitém vstupu do sezony neskutečně rozjela. Tým vedený koučem Janem Grombířem nejprve v páteční dohrávce třetího kola vyprášil Žarošice 7:0, v neděli pak zdolal i Strážnici, kterou udolal až góly v závěru střetnutí. „Víkend nám parádně vyšel. Snad se nám takto bude dařit i nadále," věří záložník Hroznové Lhoty Ondřej Bíla.

Zato nováček nejnižší krajské soutěže přestal body sbírat. Minulý víkend Jiskra nestačila na Vacenovice, nyní odjela s prázdnou i ze Zelniček. Přitom Strážnice odehrála slušné utkání. Hosté sice už v 8. minutě inkasovali, když se trefil Miroslav Falešník, ale po čtvrthodině hry bylo srovnáno. Nešťastný vlastní gól si dal zkušený obránce Laga a začínalo se od začátku. Ve 33. minutě hosté dokonce vedli. Trefil se Karel Paška. Téměř tři stovky diváků se fotbalem dál skvěle bavily. Vyrovnání zařídil Petr Lipčík. Ten se ve víkendovém dvojzápase blýskl pěti brankami. Závěr prvního poločasu patřil jednoznačně domácím, kteří si ještě před odchodem do kabin vzali vedení zpět. Na poločasových 3:2 upravil Falešník. 
I druhá půle nabídla ofenzivní partii s šancemi a zajímavými momenty. Oba týmy se snažily útočit, bránit se nikomu příliš nechtělo. V 57. minutě se podruhé v zápase prosadil velmi dobře hrající Paška a za nerozhodného stavu 3:3 se začínalo od začátku. Oba týmy toužily po třech bodech, šancí ke skórování měla Hroznovka i Strážnice dost, rozhodnutí nakonec přinesl až infarktový závěr. V 92. minutě skóroval Petr Laga a domácí fanoušci jásali radostí. Euforii ještě znásobil náhradník Gazárek. Osmnáctiletý mladík svým premiérovým gólem mezi muži upravil na konečných 5:3.

0:7 a 1:2. Žarošice prohrály oba víkendové duely

Fotbalisté Žarošic v první B třídě dál zůstávají poslední a bez bodu. Celek z Kyjovska o víkendu prohrál oba duely, když nejprve v páteční dohrávce třetího kola inkasoval sedm branek a v neděli neuspěl ani na hřišti Křepic, kterým podlehl gólem z poslední minuty 1:2. V Hroznové Lhotě hosty z Žarošic ještě vedl trenér Zdeněk Marčík. Ten nad počínáním svých svěřenců jenom kroutil hlavou. Domácí okresního rivala jasně přehráli. V pátečním duelu úřadoval hlavně útočník Petr Lipčík, který v úvodní půlhodině završil čistý hattrick a v 82. minutě svým čtvrtým gólem korunoval triumf Hroznové Lhoty. Mezi střelce se při kanonádě zapsali také Patrik Matyáš, Ondřej Bíla a Filip Gazárek. Zkušený kouč Marčík stejně jako zbytek týmu krutou porážku 0:7 těžce kousal. V neděli už byl jako hlavní žarošický trenér vedený Tibor Zmrzlík, který za kolegu zaskočil. Ani on však nedokázal sérii porážek zastavit. Celek z Kyjovska sice začal v Křepicích dobře a už v 6. minutě se zásluhou Adama Ždánského dostal do vedení, ale domácí ještě do přestávky skóre zásluhou Zástěry srovnali. Ve druhém poločase si šance vypracovaly oba týmy, šťastnější nakonec byly Křepice, kterým tři body v hektickém závěru vystřelil Libor Zástěra. Sporný gól hosty pořádně naštval.