Mutěnice zůstávají společně s druhým Lanžhotem, třetími Ivančicemi a pátým Tišnovem bez porážky. V čele tabulky mají čtyřbodový náskok a nejlepší skóre. Vinaři v šesti duelech nastříleli šestadvacet branek a inkasovali pouze dvakrát.

Čisté konto celek z Hodonínska udržel i v Bučovicích, kde ale v úvodu utkání přežil klinickou smrt. „Domácí za bezbrankového stavu sami skoro před prázdnou brankou dvakrát trefili tyč. Tam jsme měli obrovské štěstí," uznal hostující kouč Petr Zemánek.

Jeho tým nezachytil začátek a málem inkasoval. „Hráli jsme naivně a soupeř na nás vyrukoval s presinkem. My jsme však nepříjemné chvíle přečkali a postupně jsme se osmělili," uvedl Zemánek.

Lídr krajského přeboru s přibývajícími minutami vyrovnal hru a v závěru prvního poločasu dvakrát udeřil. „Projevili se tam naše obrovské zkušenosti," pravil Zemánek.

Hosty nasměroval za třemi body kapitán Válek, který se technickou ranou prosadil po dlouhém autu Trávníka a přiťuknutí Čepila. Vzápětí se po podobné situaci prosadil zkušený záložník znovu.

Na poločasových 3:0 upravil nekrytý kanonýr Koštuřík. Zkušený forvard se hlavou trefil po spolupráci Benešovského, Válka a centrujícího Vydařilého.

Vinaři odpor houževnatého protivníka definitivně otupili krátce po změně stran, když se po rohovém kopu hlavou trefil neobsazený Koštuřík. V té chvíli bylo rozhodnuto.

Mutěnice si pak vypracovaly další vyložené šance, ale skóre se změnilo pouze jednou, když hattrick po samostatné akci střelou od tyče završil Koštuřík. „Ve druhém poločase už jsme hru kontrolovali a zahazovali jednu šanci za druhou. Výsledek nakonec mohl být ještě výraznější," prohlásil Zemánek.

Hlavní roli největšího paliče na sebe vzal Marcel Čepil, který v první půli neproměnil jednu tutovku a po přestávce se čtyřikrát ocitl sám před domácím brankářem Posoldou, ale gól nedal. „Bohužel tak jak mu to tam předtím padalo, tak v Bučovicích se nedokázal prosadit," dodal Zemánek.