Petráš nemusel proti Blansku vytáhnout žádný mimořádný zákrok. Za organizovanou obranou působil klidným dojmem. Spoluhráčům pomáhal dirigováním, výběhy i zákroky. Rodák z Kloubouků u Brna byl v sobotu odpoledne téměř bezchybný. „V Uherském Brodě byly akorát centry a dlouhé nakopávané balony. S Blanskem jsem měl hlavně ve druhé půli více práce. Nejtěžší bylo koncentrovat se až do konce," uvedl po prvním jarním vítězství Martin Petráš.

Vysoký brankář dokázal udržet nulu podruhé za sebou. V osmnácti zápasech inkasoval fanoušek Petra Čecha a londýnské Chelsea pouze dvacet branek. Slušnou bilanci si vylepšil i o víkendu, když střelcům Blanska nedovolil skórovat. „Minulý půlrok jsem měl dost práce, ani teď po dlouhé zimní přípravě to ještě není ideální," upozorňuje Petráš.

Martin Petráš
- Přezdívka: Petr Pan
- Datum narození: 10. května 1992
- Pozice: brankář
- Číslo: 1
- Výška: 196 cm
- Váha: 84 kg
- Oblíbený klub: Chelsea FC
- Oblíbený hráč: Petr Čech

Zdaleka stoprocentní ovšem nejsou ani výkony Hodonína. Před týdnem nevystřelili svěřenci kouče Maria Rossiho na branku Uherského Brodu za devadesát minut ani jednou, teď to bylo lepší, ale slovácký celek pořád má co zlepšovat.

„Než jsme se dostali ke svojí hře, tak jsme zbytečně nakopávali dlouhé balony dopředu. Postupem času jsme však míč dali na zem a více kombinovali. Výsledkem byly dvě branky v soupeřově síti, které nakonec celý zápas rozhodly," pronesl Petráš.

Hosté sice po změnách v sestavě zvýšili úsilí, ale na zvrat neměli. „Blansko nás ke konci zatlačilo, ale s tím se dalo počítat. Důležité bylo, že jsme nedovolili soupeři skórovat. Kontaktní gól ho totiž mohl postavit na koně," uvedl Petráš.

Ten je se čtyřmi body po dvou jarních kolech spokojený. „Mysleli jsme si, že herně to v Uherském Brodě bude trochu lepší, ale bod jsme nakonec brali. Doma jsme ho dokázali potvrdit, což je hlavní," řekla hodonínská jednička, které od zimy kryje záda Tomáš Jícha.

Společně s mladým gólmanem z Velkého Meziříčí kádr Jihomoravanů rozšířili i dva mladí Afričané. Julio Dodzi Kotchi ani Modibo Mangara však zatím do mistrovských utkání nezasáhli, neboť jejich přestup zatím nebyl administrativně dořešen. „Kluci jsou v pohodě. Anglicky se s nimi dá normálně domluvit. Nemáme s nimi žádný problém. Až se jejich příchod dořeší, budou pro nás hlavně díky svému důrazu platní," věří Petráš.

Hodonín chce slušný rozjezd potvrdit i v Rosicích. Za dva týdny pak doma přivítá vedoucí Velké Meziříčí. „Chceme hrát dobrý fotbal a hlavně se držet v tabulce nahoře. Uvidíme, kam se nakonec dostaneme," dodal Petráš.