Kouč hodonínské sedmnáctky věří, že družstvo půjde po náročné přípravě v jarní části sezony nahoru. „Máme za sebou teprve půlrok. Převzali jsme úplně nový tým, který sice měl určitou kvalitu, ale na dorosteneckou ligu to bylo málo. Nám se však podařilo družstvo stmelit, doplnit a vytvořit kádr šestnácti hráčů," říká Rossi.

Známý brněnský trenér po konci u prvního mužstva moc dobře věděl, že ho s mládeží čeká spousta práce. Realita však byla ještě horší. „Kvalita není taková jako v jiných ročnících. Navíc nám nepřál ani los. Rozjezd byl pro nás velmi těžký, protože jsme hned na začátku hráli s těmi nejlepšími," připomněl Rossi duely se Slováckem, Ostravou, Zlíne, Brnem či Olomoucí.

Náročného trenéra po polovině ročníku nemrzí po polovině sezony pouze některé debakly, ale především nelichotivé postavení v tabulce i tristní počet získaných bodů. Naopak výkony a herní projev podceňovaného družstva šel s přibýváními zápasy a koly nahoru. „Sám jsem říkal, aby se mě nikdo půlroku neptal na výsledky, protože ty pro nás nebyly až tak prioritní, i když mi někdy bylo kluků líto," prohlásil kouč FK Hodonín.

„Někdy jsme hráli lépe než soupeři, ale nedokázali jsme dát branky, což byla naše alfa a omega," připomněl střelecké trápení Rossi.

Ten se však už dívá pouze dopředu. Hodonínská sedmnáctka před deseti dny odstartovala zimní přípravu, která se od těch předcházejících nebude příliš lišit. „Trénovat budeme čtyřikrát až pětkrát týdně na umělé trávě v Dubňanech, v hale, posilovně nebo využijeme malou umělku v areálu U červených domků," říká Rossi.

První týden v únoru hodonínští dorostenci absolvují soustředění na Nemojanském mlýně. Zimní dril zpestří rovněž osm přípravných zápasů. „Kluci toho budou mít docela dost. Těžit z toho ale budou celý rok," připomíná Rossi.

Osa týmu zůstala stejná, na Slovácku skončili pouze Matěj Teiner s Janem Tranem, kteří zůstali ve Spartě Brno. „Kádr zůstane z pětadevadesáti procent stejný," dodal Rossi.