"FC Nesyt Hodonín bude trénovat a hrát svá mistrovská utkání jarní části sezony 2010 - 2011na hřišti v Rybářích," uvedl předseda hodonínského klubu Jan Šnajdr.

Proč vlastně Nesyt nemůže hrát na jaře doma? „Důvodem je skutečnost, že na Nesytě byla v minulosti sonda, pomocí které se těžila ropa. V současné době dochází v regionu ke spolehlivému utěsnění sond pomocí speciálních těsnících cementových zátek. Firma z Ústí nad Labem bude ekologicky ucpávat vrt tak, aby nedošlo k přírodní katastrofě,“ vysvětlil Jan Šnajdr.

"Po skončení této činnosti bude hřiště na Nesytě uvedeno do původního stavu tak, aby od patnáctého srpna mohlo sloužit všem sportovcům FC Nesyt Hodonín," doplnil.

Do té doby budou ženy, žákyně a přípravka hrát a trénovat v Rybářích. "Chtěl bych poděkovat starostovi Sokola Hodonín Kamilu Vinklárkovi a předsedovi RSM Josefu Foltýnovi za velmi vstřícný přístup při zajišťování náhradního hřiště pro naše sportovce," pravil Šnajdr.

Samotné druholigové fotbalistky jsou ze stěhování v rozpacích. "Tak moc nás to samozřejmě netěší, protože na domácí hřiště a zázemí jsme zvyklé. Ale s přesunem do Rybáří stejně nic nenaděláme, tak to budeme muset vydržet. Snad si tam zvykneme a bude se nám tam dařit," řekla záložnice Nesytu Markéta Koplíková.

Změna prostředí by však mohla mít i své výhody. "Třeba na nás bude chodit více fanoušků, protože Nesyt je tak trochu z ruky a Rybáře jsou blíž k centru města," hledá pozitiva Koplíková.

Nesyt se poprvé v Rybářích představí druhého dubna. Svěřenkyně kouče Dobeše vyzvou v úvodním jarním duelu béčko Zbrojovky Brno.