Na lavičce Nesytu už nebyl kouč Petr Vyškovský. Zkušený trenér totiž skončil u ženského druholigového týmu kvůli neshodám s hráčkami po minulém utkání v Olomouci.

Vedení klubu zatím náhradu nesehnalo, a tak své spoluhráčky z lavičky náhradníků povzbuzovala Alena Maršálková. Ani její rady a hecování však nepomohlo. Slovácký celek prohrál s favoritem soutěže rozdílem dvou tříd.

"Začátek ale špatný nebyl. Prvních dvacet minut bylo vyrovnaných. Pak ale Zbrojovka ukázala svoji kvalitu. O přestávce jsme si v kabině něco řekly. I když se naše hra trochu zvedla, přesto jsme inkasovaly další čtyři branky a vysoko prohrály. Holkám ale nemohu vytknout snahu. Bojovaly až do konce," uvedla Alena Maršálková.

Nesyt začal i bez stoperky Dřímalové slušně. V 6. minutě se dokonce dožadoval po zákroku na Slovenku Bučkovou penalty, ale rozhodčí Mayer byl jiného názoru. Pak už začaly na trávníku úřadovat Brňačky.

Ve 26. minutě poslala Zbrojovku do vedení Hádlíková, která následně přidala druhý gól hostujícího celku. Favorit se pořádně rozjel až po přestávce. Nejprve Hádlíková završila hattrick a následně se proti svému bývalému klubu prosadila i Fritzová, která proměnila pokutový kop.

Na 5:0 zvyšovala deset minut před koncem Vodičková a svůj koncert v závěru završila nejlepší hráčka utkání, Hádlíková. Ta si s domácí obranou dělala, co chtěla. „Z naší strany to byl povedený zápas. Po minulé porážce s Heršpicemi holky přistoupily k utkání daleko lépe. Děvčata více běhala, bojovala. Konečně jsme proměňovaly i vyložené šance," uvedl hostující trenér Michal Hanzl.

Brněnský kouč vyzdvihl především čtyřgólovou střelkyni Kristýnu Hádlíkovou a stoperku Kamilu Veselou. „Podržela zadek a hlavně díky ní jsme v zápase neměli žádný vážnější problém," pronesl Hanzl.

FC Nesyt Hodonín – FC Zbrojovka Brno 0:6 (0:2)

Branky: 26., 36., 53. a 86. Kristýna Hádlíková, 71. Julie Fritzová z penalty, 80. Kristýna Vodičková

Rozhodčí: P. Mayer – Malík, Monček

Žluté karty: Lamáčková, Bučková – Veselá

Diváci: 50

Hodonín: Horčičková – Bukovská, Šťastná, Popelková, Lokajová – Lamáčková, Koplíková, Bučková, Podrazilová – Blahová, Konečná.