Před druholigovým Hodonínem skončily pouze Slovácko, Myjava a Žilina. „Byl to velmi kvalitní turnaj. Na jednom místě se utkaly týmy z několika soutěží, pro všechny to byla zajímavá konfrontace. Byl to dobré zakončení sezony," prohlásil kouč Nesytu Jaroslav Řezáč. Ten na Zlínsku vedl družstvo bez kolegy Dohnálka, který si plnil rodinné povinnosti.

V uherskobrodské hale se před Vánocemi hrálo po celý víkend. V sobotu byly na programu zápasy základních skupin, v neděli se pak bojovalo o umístění. Fotbalistky Nesytu se rozjížděly hodně pozvolno. Po porážce se Slováckem 0:3 a bezbrankových remízách s Žilinou a Vlkošem byl tým ve složité situaci, výhra nad Lužkovicemi ovšem katapultovala Hodonín do bojů o medaile.

Druhý den vyšel Řezáčově partě mnohem lépe. Nesyt zdolal Myjavu, Belušu i Dúbravku, pak ale zbytečně remizoval se Štramberkem a Uherským Brodem a po třetí bezbrankové remíze bylo jasné, že třináct bodů bude stačit pouze na čtvrté místo. „Ostudu jsme neudělali, holky si zahrály. Akce splnila svoji účel," řekl Řezáč.

Ten výsledky ani celkové umístění nijak neřešil. „Ze čtvrtého místa máme radost, ale nijak ho nepřeceňujeme. Fotbal v hale je totiž úplně jiný než na přírodní trávě," připomíná známý fakt zkušený kouč. „Rozdíly se smazávaly. Většina zápasů byla naprosto vyrovnaných, rozhodovala koncovka a chyby," přidal.

V zápasech Hodonína ale mnoho branek nepadalo. „Bylo to ovlivněné menšími brankami. Hrálo se na ty házenkářské. Pokud by se hrálo na ty větší, padlo by ještě více gólů," míní Řezáč.

Nejlepší hráčkou hodonínského týmu byla pořadateli vybrána Markéta Koplíková. Dobře ovšem hrály i další opory. „Za bojovnost a nasazení chci pochválit celý tým. Rozjezd byl takový pomalejší. Holky se první den spíše sžívaly s prostředím. Finálová skupina už ale byla o něčem jiném," prohlásil Řezáč.

Dres Nesytu v Uherském Brodě navlékly i dvě nové tváře. V brance se představila Lenka Horáková. Bývalá házenkářka naposledy působila v divizním Uherském Brodě. „Bude pro nás posilou, chytala velmi dobře," pochválil zkušenou gólmanku Řezáč. O pozornost si řekla i Benedikta Kudláčová. I o střelkyni slovenských Kopčan má Hodonín zájem.

Kamenex Cup 2014

Konečné pořadí: 1. FC Slovácko (nejlepší hráčka: Irena Sedlačíková), 2. Spartak Myjava (Zdenka Horešová), 3. ŠKF VIX Žilina (Valentína Šušolová), 4. FC Nesyt Hodonín (Markéta Koplíková), 5. FK Dúbravka Bratislava (Viktória Sópóciová), 6. Kotouč Štramberk (Tereza Davidová), 7. FK Beluša (Silvia Smatanová), 8. AS Trenčín (Tereza Hoľanová), 9. ČSK Uherský Brod (Martina Dufková), 10. Sokol Vlkoš (Klára Horáčková), 11. FK Zlíchov 1914 (Amálie Černá), 12. SK Baťov 1930 (Aneta Rizovská), 13. FC Babice (Irena Dudová), 14. FK Lužkovice (Michaela Matlachová), 15. Veverky Podivín (Andrea Švestková).

Nejlepší brankářka turnaje: Klára Kociánová (Kotouč Štramberk)

Nejlepší střelkyně turnaje: Iveta Neveďalová (Spartak Myjava)

Nejlepší trenér turnaje: Jiří Daněk (1. FC Slovácko)

Miss turnaje: Klára Pospíšilová (ČSK Uherský Brod)

Sestava FC Nesyt Hodonín: Lenka Horáková – Michaela Bukovská, Vendula Dřímalová, Kristýna Šťastná, Ilona Podrazilová, Kristýna Lokajová, Alexandra Blahová, Elena Bučková, Markéta Koplíková, Valérie Mišunová, Benedikta Kudláčová.