Třetí tým nejvyšší české soutěže si pohárové utkání užil. Na umělé trávě v Dubňanech střelecky řádila především hostující Klaudia Fabová. Slovenská útočnice se na demolici soupeře z nižší třídy podílela hned osmi brankami. Drtivou výhrou a snadný postup dalšími góly stvrdily Jordan Marada, Kateřina Vojtková a Tereza Molková. „Zápas byl od začátku v naší režii. Snažily jsme se hrát rychle a maximálně na tři doteky, což se nám celkem dařilo," řekla hostující brankářka Barbora Růžičková.

Mládežnická reprezentantka zápas brala prestižněji než zbytek ligového týmu, protože v Hodoníně nedávno působila. Na setkání s kamarádkami se těšila, dobrou náladu ji pouze na chvíli pokazila Pstoková. „Inkasovaný gól mě mrzí, protože to byla prakticky jediná šance, kterou si Nesyt vytvořil," připomněla Růžičková.

Šikovná brankářka jinak moc práce neměla. „Poslední vzájemný zápas neskončil tak výrazným gólovým rozdílem, tudíž jsem čekala trošku vyrovnanější hru," přiznala Růžičková.

Pátý tým druhé ligy od začátku zápasu favorizovanému Slovácku nestačil. Bezbrankový stav vydržel pouhých třináct minut, pak se prosadila kanonýrka Fabová a už to jelo.

Slovenská útočnice brzy završila hattrick, po trefách Marady a Vojtkové znovu pálila pouze Fabová. Šikovná fotbalistka se do přestávce prosadila ještě čtyřikrát, celkem dala osm gólů. Triumf aktuálně třetího týmu nejvyšší české soutěže završila Molková. „Ve druhé půli jsme sice dostaly pouhé dva góly, ale výsledek prvního poločasu říká vše. Hrálo se nám velmi těžce, protože jsme byly pouze v deseti. Navíc bez tréninku musela nastoupit Alena Maršálková, která dávno ukončila kariéru," řekla hodonínská kanonýrka Alexandra Blahová.

Ani dlouholetá opora Nesytu však nebyla v pondělí večer v optimálně formě, neboť má po utkání v Ostravě stále problémy s kolenem. Duel se silným týmem ale musela stejně jako další domácí hráčky přetrpět. „Slovácko je kvalitní soupeř, což taky dokázalo. My jsme si za devadesát minut vypracovaly dvě šance, jednu jsme proměnily. Jinak se hra odehrávala ve středu hřiště na naší polovině," řekla Blahová.

Podle ní si Slovácko postup i výhru za předvedený výkon zasloužilo. „Soupeř hrál dobře, ale kdyby nás bylo jedenáct měl by to s námi těžší," míní zkušená útočnice, kterou kromě dvouciferného debaklu mrzela ještě jedna věc. „Je škoda, že každý rok je v poháru stejný los a pokaždé narazíme na Slovácko. Je divné, že že to tak vždycky vyjde," kroutí hlavou Blahová.

Zápasy s nejlepším moravským celkem už se jí zajídají. Nejen zkušená hráčka je ráda, že už je po sezoně. „Konečně si můžeme odpočinout a soustředit se na jarní část sezony," dodala Blahová.

Osmifinále Poháru Komise fotbalu žen

FC Nesyt Hodonín – 1. FC Slovácko 1:11 (1:9)

hráno na umělé trávě v Dubňanech

Branky: 17. Kristýna Psotková – 13., 16., 21., 25., 28., 36., 45. a 64. Klaudia Fabová, 26. Jordan Marada, 29. Kateřina Vojtková, 72. Tereza Molková

Rozhodčí: Vavřinová – Z. Zima, Rybecký

Bez žlutých karet

Diváci: 30

Hodonín: P. Horáková – Bílíková, Šťastná, Podrazilová, Bučková – Machová, Blahová, Kudláčová Psotková – Maršálková

Slovácko: Růžičková – Strnadelová, Sedláčková, Vojtková, Klímová – Dubcová, Waltrová, Marada – Molková, Sedlačíková, Fabová