Hráčky Nesytu i díky přesné trefě zkušené útočnice vyzvou ve třetím kole ligové Slovácko. Utkání se bude hrát v sobotu na umělé trávě v Dubňanech. Hodonínské fotbalistky mají přednímu českému týmu co vracet. Před rokem a půl totiž s favoritem prohrály ve stejné soutěži 0:10. „Utkání se nebojíme. Měli bychom hrát kompletní. Věřím, že uhrajeme lepší výsledek než před necelými dvěma lety," říká jeden z koučů Nesytu Jan Dohnálek.

Ten měl společně s kolegou Řezáčem před sobotním duelem s Horními Heršpicemi značné starosti se složením základní sestavy. Z tradičních opor scházely Bučková s Bukovskou, zcela fit nebyla Koplíková, která v závěru poločasu přenechala své místo čtrnáctileté Ilčíkové. „Holky musíme za výkon pochválit. Dobře zahrály tradiční opory, mile nás však překvapila i mladá děvčata. Hlavně Sára Ilčíková, která nastoupila snad ke čtvrtému soutěžnímu utkání, odehrála zápas v naprosté pohodě. Pochválit však musíme i Mišunovou a další děvčata," řekl Dohnálek.

I v sestavě Lokomotivy dostaly přednost některé naděje z brněnského klubu. „V utkání jsme vyzkoušely mladší hráčky. Ty nám dokázaly, že v budoucnu s nimi můžeme počítat," uvedla trenér Horních Heršpic Olga Kušnierová.

Brňankám patřila úvodní půlhodina střetnutí. Hostující tým poslala do vedení ve 12. minutě Nikola Velebová, která zaskočila gólmanku Lokajovou centrem přímo z rohu. Druhý gól Lokomotivy přidala Sára Konečná.

Domácí tým vrátila do hry Alena Maršálková, která po akci Blahové nadvakrát dorazila balon za záda brankářky Lapešové. „Začátek nám utekl, dostali jsme dvě branky. Holky se však z toho oklepaly a dál hrály naplno. Pomohl nám kontaktní gól i poločasové změny v sestavě," pronesl kouč Jaroslav Řezáč. „Dřímalová se stáhla ze zálohy na stoperku, a Šťastná se posunula do středu zálohy. Toto se ukázalo jako správná volba, neboť jsme zavřeli střed hřiště. Soupeř už se tolik neprosazoval jako v prvním poločase," přidal zkušený trenér.

Nesyt byl po změně stran aktivnějším týmem. Šance Mišunové a Maršálkové ještě vyrovnávacím gólem neskončily, v 50. minutě se však Hodonín dočkal. Penaltu nařízenou za faul na kapitánku Podrazilovou s přehledem proměnila Vendula Dřímalová.

Slovácký celek za stavu 2:2 ožil. Šance však měly i Horní heršpice. Tutovku Holcmannové bravurně zneškodnila gólmanka Lokajová.

Rozhodnutí padlo v 74. minutě. Podrazilová vysunula přihrávkou za hostující obranu Blahovou. Zkušená útočnice zakončila svůj únik střelou podél vyběhnuté Lapešové. Ta neměla nárok.

Horní Heršpice v závěru přidaly. Lokomotiva soupeře přitlačila. Na několik rohových kopů se vysunula i vysoká gólmanka Lapešová. Ta se ovšem do zakončení nedostala. Nesyt, který dohrával bez zraněné Vacenovské v deseti, všechny nepříjemné situace ustál a i s vydatnou porcí štěstí nakonec těsný náskok a postup do třetího kola Poháru komise fotbalu žen uhájil.

„Konečně se nám povedlo náskok ubránit. Byli jsme šťastnějším týmem," řekl Dohnálek.

Zatímco hodonínské hráčky se mohou těšit na další souboj s ligovým Slováckem, Horní Heršpice v soutěži skončily. „Z porážky tragédii neděláme. Pohár jsme totiž braly spíše jako přípravu," pronesla Kušnierová.

Pohár komise fotbalu žen, 2. kolo

FC Nesyt Hodonín – Lokomotiva Horní Heršpice 3:2 (1:2)

Branky: 33. Alena Maršálková, 50. Vendula Dřímalová z penalty, 74. Alexandra Blahová – 12. Nikola Velebová, 24. Sára Konečná.

Rozhodčí: Vondryska – Jonáš, A. Kordula.

Diváci: 50.

Hodonín: Lokajová – Lamáčková, Vacenovská, Šťastná, Bílíková – Mišunová, Koplíková (38. Ilčíková), Podrazilová, Dřímalová – Blahová, Maršálková.

Horní Heršpice: Lapešová – Jančíková, Havelková, Dušková, Konečná, Malá, Peschelová, Srbová, Holcmannová, Svobodová, Velebová (Pitharasová, Nedvědová, Novotná, Ondřejková).

ČLÁNEK SE ZÁLOŽNICÍ NESYTU KLÁROU LAMÁČKOVOU NAJDETE V ÚTERNÍM VYDÁNÍ TÝDENÍKU SLOVÁCKO.