Olympia držela krok s Hodonínem pouze první poločas. Po změně stran Nesyt zpřesnil hru a hlavně začal střílet branky. Svěřenkyně kouče Miroslava Feča se po třetí brance Blahové uklidnily a až do konce vývoj utkání kontrolovaly.

„V zápase jsme si vytvořili spoustu brankových příležitostí. Podařilo se nám dát pět branek, což není špatné. Kdybychom proměnili více šancí, klidně jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem. Pro mě je důležité, že se dokážeme do šancí dostávat," uvedl trenér vítězného týmu Miroslav Fečo.

Nesyt podal ve finále velmi dobrý výkon a zaslouženě si domů přivezl pohár určený nejlepšímu celku nově vzniklé soutěže. „Naše mužstvo bylo po celé utkání jednoznačně lepší. Bruntál nás zlobil pouze v začátku druhého poločasu. Po většinu času jsme však soupeře převyšovali o třídu," pravil Fečo.

Hodonín začal na hřišti Horních Heršpic dobře. Šance Lamáčkové, Koplíkové a Fritzové ovšem zůstaly nevyužity. Gólu se Nesyt dočkal až ve 24. minutě, kdy se po přihrávce Fritzové prosadila Koplíková.

Jihomoravský celek mohl následně přidat další branky, ale Lamáčková, Fritzová a Podrazilová se v koncovce trápily. Všechny šance připravovaly Blahová s Koplíkovou," řekl Fečo.

Bruntál se před branku mladé gólmanky Růžičkové dostával jen sporadicky. Přesto se i Olympia dokázala střelecky prosadit.

Přísnou penaltu ještě hráčka Bruntálu neproměnila, ale proti dorážce už byla mrštná Růžičková bezmocná.

Remízový stav ale dlouho nevydržel. Ve 44. minutě vrátila vedení na stranu Hodonína Podrazilová, která se prosadila bodlem.

Třetí gól přidala krátce po změně stran kanonýrka Blahová. Nesyt po změně stran na trávníku kraloval. Na 4:1 zvyšovala dalekonosnou ranou Podrazilová, vítězství Hodonína stvrdila pět minut před koncem Lamáčková.

„Týmu děkuji za předvedený výkon. Vyzvednout musím Bílíkovou a Fritzovou. Holky hrály opravdu dobře," pochválil svěřenkyně Fečo, který tentokrát spokojený s přístupem a vystupováním Koplíková. „Sice byla vyhlášena vedením turnaje nejlepší hráčkou finále Moravskoslezského poháru, ale takto by se mladá hráčka chovat neměla," pravil Fečo.

Toho potěšila i dvojice věrných fanušků. „Kostelanský s Wetrosem dorazili fandit i s bubny a vytvořili super atmosféru," pravil hodonínský kouč.

Oslavy začaly v Brně a pokračovaly až do ranních hodin na hřišti Nesytu, kde se kromě vítězství v poháru slavily i narozeniny kapitánky Podrazilové.

Finále Moravskoslezského poháru

FC Nesyt Hodonín – Olympia Bruntál 5:1 (2:1), hřiště Horní Heršpice

Branky Hodonína: 44. a 68. Podrazilová, 24. Koplíková, 48. Blahová, 85. Lamáčková

Hodonín: růžičková – Bílíková, Dřímalová, Šťastná, Bučková – Lamáčková, Vacenovská (55. Jandová), Fritzová, Podrazilová – Koplíková (67. Chocholáč­ková), Blahová.