„Všichni jsme moc zklamaní. Chtěli jsme potvrdit výhru ze Zbrojovky Brno. Holkám nemůžeme upřít snahu, i proti Ostravě hrály nadoraz a bojovaly od začátku až do konce. Bohužel závěr jsme nezvládli a nakonec opět těsně prohráli," uvedl po posledním letošním mistrovském utkání jeden z koučů Nesytu Jaroslav Řezáč.

Baník udeřil na jihu Moravy hned ve druhé minutě. „Začátek jsme zaspali a po hrubé chybě obrany jsme brzy prohrávali," řekl Řezáč.

Hodonínské fotbalistky se ale rychle probraly a během tří minut výsledek otočily. Vyrovnání zařídila Jana Vacenovská.

Zkušená stoperka se prosadila z trestného kopu. Bleskový obrat dokonala kanonýrka Alexandra Blahová, která se trefila po centru Dřímalové.

Nesyt mohl jít do kabin s ještě větším náskokem, ale Blahová svoji další příležitosti nevyužila. „Saša šla z boku sama na hostující gólmanku, která naší hráčce zmenšila úhel a dobře zasáhla," uvedl Řezáč.

Ostrava ve druhém poločase přidala a postupem času začala mít více ze hry. Šance však byly k vidění na obou stranách.

Dobře hrající Blahová nastřelila spojnici tyče a břevna. „Měli jsme i smůlu. Pokud bychom dali třetí gól, náskok bychom už nepustili," pronesl Řezáč. Ten musel vystřídat zraněnou útočníci Koplíkovou.

Oslabený Nesyt držel náskok až do 75. minuty. Ostrava měla v závěrečné dvacetiminutovce výrazně navrch.

Svoji převahu dokázaly hráčky Baníku vyjádřit i gólově. Hostující tým nejprve vyrovnal a nakonec vstřelil i rozhodující třetí branku, když se po rohovém kopu dostala k míči jedna z hostujících hráček. Její rána z hranice šestnáctky se od tyče a brankářky Lokajové odrazila do sítě. „Byl to smolný gól," posteskl si Řezáč.

Nesyt už na zvrat neměl. Hodonínské fotbalistky tak zůstaly v Moravské fotbalové lize žen s pěti body na poslední příčce. „Samozřejmě jsme čekali lepší postavení v tabulce i výsledky. Ztráta ale není velká, takže se na jaře pokusíme zaútočit na třetí příčku," dodal Řezáč.

Moravská fotbalová liga, 10. kolo

FC Nesyt Hodonín – FC Baník Ostrava 2:3 (2:1), hráno na umělé trávě v Dubňanech

Branky Hodonína: Jana Vacenovská, Alexandra Blahová.

Rozhodčí: Tichánek – Polcr, Stávek.

Diváci: 50.

Hodonín: Lokajová – Šťastná, Vacenovská (Mišunová), Konečná, Bílíková – Dřímalová, Podrazilová, Bučková, Lamáčková (Ptáčková) – Koplíková (Ilčíková), Blahová (Fojtů).