Dlouhá cesta, dopolední začátek a houževnatý soupeř. Hodonín se nedokázal s nepříjemnými faktory vypořádat a po bídném výkonu si připsal druhou letošní porážku. „Bylo to špatné. Vůbec jsme nehráli dobře. Je to velké zklamání,“ řekl kouč Nesytu Richard Dobeš. Mladý trenér však měl ze zápasu šestého kola moravskoslezské ligy žen obavy. „Dalo se to ale asi čekat. Na zápas jsme vyjeli brzy ráno, navíc na Ostravu venku neumíme,“ uvedl Dobeš.

Domácí vstoupily do utkání dobře a v průběhu prvního poločasu si vytvořily dvoubrankový náskok. Nesyt se nemohl dlouho prosadit. „V první půlce jsme měli pouze tři dorážky. Jinak skoro nic,“ přiznal Dobeš. Hodonín se branky dočkal ve 40. minutě. Koplíková se přesně trefila z trestného kopu.

Hostům vyšel i vstup do druhé půle. Lokajová pronikla po křídle až před domácí brankářku a přesnou střelou zařídila vyrovnání. Radost Nesytu trvala pouze šest minut. Vítězný gól vstřelila Ostrava v 52. minutě. „Měli jsme obrovský respekt ze standardních situací, které domácí tým umí. Slovan nám z nich dal dvě branky,“ řekl Dobeš.

Nesyt se ve zbytku utkání snažil o vyrovnání, ale proti dobře hrající Ostravě se nedokázal prosadit. „Ve druhém poločase jsme si nevypracovali žádnou kloudnou akci, nedali jsme si tři přihrávky po sobě. Navíc jsme se pořádně nedostali před domácí brankářku,“ hořekoval hostující trenér.

Slovan mohl svůj náskok ještě navýšit, ale domácí hráčka netrefila prázdnou branku. Hodonín se doma představí opět v sobotu. Zápas s Brumovem začíná na hřišti Nesytu v 15.30.

Slovan Ostrava – Nesyt Hodonín 3:2 (2:1)

Branky Hodonína: 40. Koplíková, 46. Lokajová

Hodonín: Němcová – Jančová, Dřímalová, Hlaváčová, Bílíková – Lamáčková (46. Ptáčková), Koplíková (70. Vacenovská), Fritzová, Podrazilová – Lokajová, Blahová.