„Stejně jsme chtěly vypadnout," mávla rukou při odchodu do kabin domácí záložnice Markéta Koplíková. Ta zůstala stejně jako ostatní hráčky Nesytu po vyřazení nad věcí. Porážka na penalty hodonínská děvčata vůbec netrápila.

„Z vyřazení nemáme těžkou Hlavu. Možná nám v dalších týdnech pomůže, protože máme úzký kádr a složitě dáváme dohromady základní jedenáctku. Takto se můžeme soustředit na druhou ligu," řekl domácí kouč Petr Vyškovský.

Jeho tým nepodal ve středu špatný výkon, ale proti pohyblivému a dobře kombinujícímu soupeři to měly Nesyťanky hodně složité. „S výkonem týmu jsem velmi spokojený. Děvčata bojovala až do konce. Některá z nich dokonce podala až heroický výkon," pronesl Vyškovský.

Ten musel brzy střídat zraněnou útočnici Konečnou. Fotbalistka, která je v Hodoníně na střídavé straty z Podivína, si poranila koleno. Místo ní šla do hry další hráčka Slavoje Chocholáčková.

Nebezpečí pro hostující obranu však znamenala hlavně Blahová, která se dvakrát ocitla v úvodní půlhodině ve slibné pozice, ale ani jednou nedokázala výtečnou gólmanku Heršpic Lapešovou překonat.

Lokomotiva byla v první půli fotbalovější. A ze své první vážnější šance také udeřila. Domácí Bučková sice skluzem obrala o míč hostující kapitánku Holcmannovou, ale míč se dostal podél bezmocné Lokajové až do sítě.

Brno mohlo následně přidat druhý gól, ale po průniku výtečně hrající Holcmannové selhala v jasné šanci Pitharasová. „Zápas jsme měli rozhodnout v první půli. Pokud bychom vedli 2:0, uklidnili bychom se a zápas v klidu dovedli do vítězného konce," míní kouč Horních Heršpic Tomáš Loder. Gólem neskončila ani šance Menyhartové.

Nesyt zahrozil v první půli už pouze po standardních situacích. Po centru Podrazilové sebrala Chocholáčková míč z hlavy lépe postavené Blahové a po nákopu Vacenovské nepříliš prudce hlavičkovala Podrazilová.

Po přestávce ale Hodonín přidal na pohybu i důrazu a technického soupeře začal přehrávat. Blahová v samostatném úniku místo střely zbytečně přihrávala Chocholáčkové, v podobné šanci domácí kanonýrky odvrátila na poslední chvíli míč do bezpečí Malá.

Na druhé straně zahrozila střídající Novosadová. Trestný kop Holcmannové zase skončil ve zdi.

Hodonínu se podařilo vyrovnat v 63. minutě. Po hezké kolmici za obranu se prosadila Lamáčkové. Hostující obránkyně vykopávala balon už za brankovou čarou. Protesty hostující střídačky byly marné.

Nesyt už se v závěru nikam nehnal a v posledních minutách se spíše soustředil na ubránění remízy. Zápas mohla rozhodnout Novosadová. Dcera předsedy Sokola Vlkoš ale nepotrestala chybu domácí obrany a zblízka mířila těsně vedle.

„Oba týmy si v zápase vytvořily několik vyložených šancí, ale brankářky předvedly výborné zákroky. Po remíze, která byla spravedlivá, se utkání penaltami ještě zdramatizovalo," pravil Vyškovský.

Vyrovnaný duel nakonec rozhodly pokutové kopy. V nich měly navrch Horní Heršpice. Zatímco za domácí selhaly Vacenovská s Koplíkovou, u hostů neproměnila penaltu pouze stoperka Ondřejková. „Hráček jsme se ptal na to, jak se cítí. Bohužel ty, kterým penalty jdou,vyhořely. Nic se ale neděje," řekl Vyškovský.

Jeho protějšek se mohl spolehnout na tři tradiční exekutorky. „Holky souhlasily, chtěly jít. Další dvě hráčky se přihlásily samy," prozradil Loder.

Ten vyzdvihl výkon gólmanky Lapešové. „Podržela nás brankářka. Tím, že chytla první dva pokusy, dodala týmu klid," pochválil oporu hostující kouč, který ale jinak nebyl s hrou svého týmu spokojený. „Nepodali jsme optimální výkon. Určitě umíme zahrát mnohem lépe. I když se nám herně tolik nedařilo, vytvořili jsme si územní převahu. Bojovnost a nasazení nahradilo nedostatky ve hře a v technice," prohlásil Loder.

Podle trenér Horních Heršpic je ale postup brněnského celku zasloužený. „Po většinu zápasu jsme byli aktivnější, chtěli jsme víc hrát," tvrdil.

Středeční duel navštívilo šedesát diváků. Domácí příznivci si pohárový duel i přes vyřazení užili. „Těší mě podpora věrných fanoušků. Někteří z nich byli hodně hlasití. Musíme jim poděkovat," dodal Vyškovský.

FC Nesyt Hodonín – Lokomotiva Horní Heršpice 1:1 (0:1), 2:4 na penalty

Branky: 22. Elena Bučková vlastní gól – 63. Klára Lamáčková

Penaltový rozstřel: Fesslová 0:1, Vacenovská nedala, Langová 0:2, Koplíková nedala, Ondřejková nedala, Podrazilová 1:2, Lapešová 1:3, Blahová 2:3, Holcmannová 2:4.

Rozhodčí: Štipčák – Vinklárek, Slížek. Bez žlutých karet. Diváci: 60.

Hodonín: Lokajová – Bukovská, Dřímalová, Vacenovská, Ptáčková – Lamáčková, Koplíková, Bučková, Podrazilová – Konečná (21. Chocholáč­ková), Blahová.

Horní Heršpice: Lapešová – Svobodová, Ondřejková, Malá – Fesslová, Peschelová, Holcmannová, Skálová, Langová – Menyhartová (46. Novosadová), Pitharasová (56. Fantová).