„Kvalita byla jednoznačně na naší straně a vzhledem k zdravotnímu stavu mužstva, jsem rád za vysoké vítězství,“ pravil kouč Nesytu Richard Dobeš.

Ten měl opět velké starosti se sestavou. „Velmi těžce jsme dávali mužstvo dohromady,“ přiznal Dobeš. „Některé holky nastoupily se zraněním, jiné po nemoci. Naštěstí Lubina měla stejné problémy, takže hrálo jen dvaadvacet hráček bez náhradnic,“ doplnil.

Hostující tým navíc přijel na Slovácko pozdě, zápas tak začal s půlhodinovým zpožděním.

Úvod zápasu byl ale oboustranně opatrný. Domácím pomohl vedoucí gól. Ve 14. minutě si po rohovém kopu srazila míč do vlastní sítě jedna z hostujících hráček. Po půlhodině hry bylo na Nesytě ještě veseleji. Přihrávku Fritzové zužitkovala Koplíková.

O devět minut později to bylo již 3:0. Výborně hrající Koplíková prošla hostující obranou a posadila míč na hlavu Blahové, která se v podobných situacích nemýlí.

Nesyt byl i po změně stran jasně lepším týmem. Svoji převahu Hodonín korunoval čtvrtým gólem, který vstřelila po chybě brankářky Fritzová. Tečku za letošním rokem udělala kanonýrka Blahová.

„Chci poděkovat holkám za přístup a odhodlání,“ pravil Dobeš. „Z posledních tří zápasů jsme plánovali o dva body více, ale myslím si, že do jarní části máme dobře našlápnuto,“ pokračoval. „Teď přeji všem hráčkám, ať se dají zdravotně dohromady a odpočinou si od fotbalu. Jsme rádi, že už je konec,“ dodal s úsměvem hodonínský kouč.

Nesyt přezimuje v moravskoslezské lize žen na čtvrtém místě.

FC Nesyt Hodonín – Spartak Lubina 5:0 (3:0)

Branky: 37. a 76. Blahová, 14. vlastní, 28. Koplíková, 57. Fritzová

Nesyt: Lokajová – Hlaváčová, Vacenovská, Dřímalová, Ptáčková – Bílíková, Koplíková, Fritzová, Podrazilová – Mazuchová, Blahová.